דגמי ה-iPhone XS וה-iPhone XS Max של אפל (Apple) הושקו בתחילת השבוע, וכבר משתמשים מתלוננים על בעיות קליטה, הן ברשת הסלולרית והן ברשת האינטרנט האלחוטית, כך לפי הפורומים באתר MacRumors.

כך למשל, משתמשים שדיווחו כי הם בד"כ מקבלים שלושה או ארבעה פסי קליטה בביתם, מקבלים לפתע ביצועים נמוכים במיוחד של רשת ה-LTE במכשיריהם החדשים. מדובר ככל הנראה ברוב המשתמשים של הרשת הסלולרית Verizon בארצות הברית, כאשר מנויי הרשתות האחרות מדווחים דווקא על שיפורים בקליטה ובביצועי הרשת הסלולרית שלהם, כמו למשל ברשת AT&T או T-Mobile, אם כי גם חלק מהמשתמשים הללו מדווחים על בעיות בהתחברות.

הערכות כרגע היא כי מדובר בהבדל שבין מודמים של חברת קוואלקום (Qualcomm), בהם בין היתר נעשה שימוש באייפונים ישנים, מול אלו של חברת אינטל (Intel), בהם נעשה שימוש בדגמים החדשים.

במקביל לכך, משתמשים מדווחים כי גם כשהמכשירים החדשים מחוברים לרשת האלחוטית בביתם חווים מהירויות גלישה איטיות יותר, ככל הנראה כתוצאה מחיבור אוטומטי לרשתות בטווח של 2.4 גיגה-הרץ, לעומת רשתות של 5 גיגה-הרץ שנחשבות איכותיות ומהירות יותר.

בעיות הקישוריות הנוכחיות מזכירות את פרשת אנטנה-גייט במכשירי iPhone 4, בה גולשים שאחזו במכשיר במקום בו מוקמו האנטנות חוו בירידה מהירה בקליטה. מחברת אפל בינתיים לא נמסרה תגובה רשמית, אך אם הבעיה קשורה לתוכנת iOS 12, סביר שייצא עדכון בימים הקרובים.

עוד בנושא: 

Apple iPhone XS

אפל (Apple) הכריזה על iPhone XS לצד iPhone XS Max בספטמבר 2018. הוא מציע עיצוב דומה ל-iPhone X לצד שדרוג בחומרה כמו שבב ה-A12 Bionic, מערך צילום כפול 12 מגה-פיקסל וסוללה חזקה יותר. המסך הוא בגודל 5.8 אינץ' ביחס 19.5:9 עם מגרעת בקצה, תומך גם בסים כפול (אחד עם eSIM) ומערכת ההפעלה המגיעה איתו היא iOS 12

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.