לפני יותר משנה, באירוע שאותו ערכה אפל (Apple) ב-12 בספטמבר 2017, חשפה החברה מטען אלחוטי בשם AirPower בעל תכונה ייחודית: הטענת שלושה מכשירים שונים במקביל, כאשר לכל אחד מהם דרישות אנרגיה שונות (לדוגמא: אייפון, שעון חכם ואוזניות אלחוטיות) – והכל בשימוש עם תקן הטעינה אלחוטי Qi. אולם מאז אותה חשיפה נעלם המטען: אפל לא התייחסה אליו שוב באף הזדמנות מאז, לרבות האירוע שבו הכריזה החברה על דגמי iPhone Xs ו-Xr שנערך לפני כשבועיים.

משך הזמן הארוך שחלף מאז רגע החשיפה גרם לרבים לחשוב כי ייתכן שהמוצר בוטל ולא ייצא לעולם, אולם ב-9to5mac מדווחים שזהו לא המצב: אפל נתקלה בבעיות הנדסיות הקשורות בשילובם של שלושה מעגלי טעינה אלחוטיים זה בתוך זה, אך מהנדסי החברה טרם הרימו ידיים והעבודה נמשכת בקדחתנות על מנת שהמוצר יעמוד בציפיות.

מעבר לדיווחים הנשענים על מקורות אנונימיים בתוך החברה, קיימות שתי עדויות נוספות לכך שה-AirPower טרם בוטל. האחת היא משפט המופיע במדריך למשתמש של מכשיר ה-iPhone Xs החדש, ובו מופיע במפורש שמו של המטען בהוראות החיבור למטענים אלחוטיים. עדות שנייה מגיעה ממערכת ההפעלה החדשה iOS 12, בה נתגלו שורות קוד המתייחסות אף הן באופן מפורש לחיבור בין המכשיר ובין מטען ה-AirPower. ההבטחה המקורית של אפל הייתה כי ה-AirPower יגיע למדפי החנויות עד סוף השנה הנוכחית, וייתכן בהחלט שזה עוד יקרה – אם כי הזמן הולך ואוזל.

5 תגובות

 1. אל דאגה… התפוחית פשוט דאגה…
  דאגה לכך שרק יטעין כנראה את מוצריה ואחרים לא יספקו תחליפים זולים יותר למוצריה…
  כי זו השיטה שלה להישאר מותג ובלעדית- אין זו ביקורת הפעם אלא ציון עובדה…
  רק חבל שלא משקיעה בחדשנות באמת כמו בתחילת דרכה והופכת לסתמית יותר משנה לשנה…

 2. אפל כחברה צריכה להוציא מוצר גמור ולא חצי עבודה משום שאז ישמיצו אותה כמו רוב הפעמים
  וגם כי פיצוי עולמי לא עומד על הפרק מצדיק אותם היו סבלניים..

 3. אז למה הם השיקו את המוצר לפני שהם סיימו בטח הם היו בשלבים הראשונים של האב טיפוס ולא קרובים לסיופ. עבר מלא זמן

 4. אני מאמין שהכול קורא כי אפל לא מעוניינת להוציא מוצר שלא יעמוד בדרישות שלה צריכים להיות סבלניים ולתת לזמן לעשות את שלו שנה טובה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here