לפני יותר משנה, באירוע שאותו ערכה אפל (Apple) ב-12 בספטמבר 2017, חשפה החברה מטען אלחוטי בשם AirPower בעל תכונה ייחודית: הטענת שלושה מכשירים שונים במקביל, כאשר לכל אחד מהם דרישות אנרגיה שונות (לדוגמא: אייפון, שעון חכם ואוזניות אלחוטיות) – והכל בשימוש עם תקן הטעינה אלחוטי Qi. אולם מאז אותה חשיפה נעלם המטען: אפל לא התייחסה אליו שוב באף הזדמנות מאז, לרבות האירוע שבו הכריזה החברה על דגמי iPhone Xs ו-Xr שנערך לפני כשבועיים.

משך הזמן הארוך שחלף מאז רגע החשיפה גרם לרבים לחשוב כי ייתכן שהמוצר בוטל ולא ייצא לעולם, אולם ב-9to5mac מדווחים שזהו לא המצב: אפל נתקלה בבעיות הנדסיות הקשורות בשילובם של שלושה מעגלי טעינה אלחוטיים זה בתוך זה, אך מהנדסי החברה טרם הרימו ידיים והעבודה נמשכת בקדחתנות על מנת שהמוצר יעמוד בציפיות.

מעבר לדיווחים הנשענים על מקורות אנונימיים בתוך החברה, קיימות שתי עדויות נוספות לכך שה-AirPower טרם בוטל. האחת היא משפט המופיע במדריך למשתמש של מכשיר ה-iPhone Xs החדש, ובו מופיע במפורש שמו של המטען בהוראות החיבור למטענים אלחוטיים. עדות שנייה מגיעה ממערכת ההפעלה החדשה iOS 12, בה נתגלו שורות קוד המתייחסות אף הן באופן מפורש לחיבור בין המכשיר ובין מטען ה-AirPower. ההבטחה המקורית של אפל הייתה כי ה-AirPower יגיע למדפי החנויות עד סוף השנה הנוכחית, וייתכן בהחלט שזה עוד יקרה – אם כי הזמן הולך ואוזל.