פרוייקט המשקפיים של גוגל, ה-Google Glass או Project Glass רואה היום אור רשמית באירוע ה-Google I/O. סרגיי ברין אשר הדגים לנו את המשקפיים במספר הזדמנויות, הוצגו בגאווה בשלמותם על הבמה כאשר במשך 30 דקות במופע אקרובטיקה הוכרזו המשקפיים ומספר מועט של היכולות שלהם.

המשקפיים מאפשרים להלביש על העולם רבדים של מידע נוסף, עדכונים מהרשתות החברתיות, תזכורות ובעצם רוב הדברים השימושים שמאפיינים סמארטפון בסיסי, עם יכולת לצלם וידאו ותמונות ממבט המשתמש. המשקפיים יהיו גרסה מוקטנת ליכולות שראינו בסרטון הקונספט הראשון, ובגוגל אומרים כי הם יציגו מידע בסיסי ויאפשרו מספר יכולות שיפותחו על ידי גוגל ועל ידי מפתחים מהקהילה. “זוהי טכנולוגיה חדשה ואנחנו באמת רוצים להמשיך לפתח ולעצב אותה”, אמר אחד ממייסדי גוגל סרגי ברין. “אנחנו רוצים להשיק אותם לידי הקהל המשתוקק לקבל אותם בהקדם האפשרי.”

סמארטפון בצורת משקפיים
המשקפיים מכילים חומרה כמעט כמו של סמארטפון, החל ממעבד, זיכרון, ג'יירוסקופ, תקשורת אלחוטית, מיקרופון, מצלמה, רמקול ושטח רגיש למגע. המשקפיים מסוגלות לזהות פקודות קוליות זאת בשילוב כפתורי המגע שבצד, וכן האפשרות לשלוט בהם דרך הסמארטפון, אך הם פועלות גם בצורה עצמאית ומסוגלות להעלות תוכן ללא צורך במכשיר לתפעול.

זולות הם לא יהיו, כאשר מחירם יעמוד על $1500, אולם בגוגל אומרים כי הם לא מייעדים אותם להפוך למוצר המוני, וכרגע ועד ההשקה שלהם דברים רבים יכולים להשתנות.

קרא עוד:  מסכמים עשור: המוצרים שנולדו בעשור האחרון וכאן כדי להישאר

וידאו: Google Glass בצניחה חופשית

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.