מדע בדיוני? לא אצל גוגל. הפרויקט הגדול והשאפתני הבא שגוגל עובדת עליו הוא ה-Project Glass, משקפיים למציאות רבודה (augmented reality) המספקות למשתמש בהם מידע על הנעשה סביבו בזמן אמת. לא רק מידע אלא בגוגל מאמינים כי נוכל לתקשר באמצעותם ולבצע את רוב המשימות הדורשות שימוש בסמארטפון – רק על ידי פקודות קוליות.

לסמס בלי למצמץ
כפי שמוצג בוידאו שבהמשך, באמצעות המשקפיים יקבל המשתמש מידע בזמן אמת על אירועים סביבו, תזכורות, שיחות נכנסות, מידע על מזג האוויר בהתבוננות לשמיים, ניווט עצמי בתוך מבנים עם Google Maps, ביצוע שיחות וידאו ועוד. המשקפיים מתקשרות עם מכשיר האנדרואיד (כמובן) ומקבלות ממנו את האינפורמציה ומכילות את התצוגה, GPS, סוללה ויכולת פעולה עצמאית.

צוות הפרויקט הוא חלק מ-Google X, פרויקט עתידני שנשמר בסוד ונושא לשמועות רבות. זהו רק חלק מאותו פרויקט גדול ובינתיים גוגל לא מדברת על מועד השקה, אך כן היא מתעדת להגיע למוצר אמיתי שכל אחד יוכל לרכוש. הערכות מוקדמות אומרות כי מחיר של מוצר שכזה יעמוד על כמה מאוד דולרים ($300–$600) ויושק בסוף השנה או שנה הבאה.

המשקפיים הנראות כמו מסרטי מדע בדיוני אינם אלא חלק מתעשייה שלמה המנסה זה שנים להביא את טכנולוגיית המציאות הרבודה לחיינו. אם גם ככה חשבנו שאנחנו מחוברים יותר מידי לסמארטפון, יגיעו אמצעי הלבוש הטכנולוגיים שיזריקו לנו את המידע ישירות לעיניים, ולנו נותר להמתין ולראות לאן טכנולוגיה שכזו יכולה להגיע, כי למרות שזה מרתק אותנו, זה גם קצת מפחיד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.