הפרויקט השאפתני של גוגל, ה-Project Glass שהוצג השבוע היה נראה כאילו נלקח מסרטי מדע בדיוני. משקפי המציאות המעושרת נשמע ונראה כפנטזיה רחוקה ואם לא היינו יודעים אחרת, גם היינו מניחים שכך זה הדבר. אבל גוגל נחושה כי המוצר אמיתי לגמרי ויתרה מכך, שהיא תשיק אותו בעתיד הקרוב.

בינתיים, מי שנצפה עם המשקפיים החדשות בצילום הוא לא פחות מסרגיי ברין, אחד ממייסדי גוגל וכיום נשיא הטכנולוגיה בחברה. רוברט סקובל שהגיע לאירוע התרמה שנערך בסן-פרנסיסקו פגש את ברין ועליו הוא מכרכיב המשקפיים המדוברות. ברין סיפר לו כי אלו אכן המשקפיים ומדובר באב טיפוס ראשוני, אך סקובל מוסיף כי היה ניתן לראות “אור כחול מהבהב מעל עין הימנית” ושהמשקפיים מחוברות למכשיר קטן, שככל הנראה מדובר בסוללה או ביחידת עיבוד.

גוגל כבר אישרה כי הפרויקט פועל ונושם מזה זמן, אולם התמונות שהציגה בהודעה הרשמית הראו משקפיים שאינם עובדות, והם היו רק דגם עיצובי בלבד. גם הוידאו שהוצג בהכרזה היה כמובן לא אמיתי, עד כמה שהוא ניסה להציג את העולם במבט ראשון. ברין אמר ל-The Verge כי “כרגע רק רואים את תהליך ההפעלה (Boot)” בהתייחסו לפונקציונליות וכי צריך “לתת לנו עוד זמן” עד אשר יגיע דגם שמוכן לשוק.

אנחנו בינתיים נלהבים לראות שיש כבר מוצר ראשוני, למרות שזה וודאי ייקח עוד לא מעט זמן (ושמועות) עד אשר נוכל לגעת בדבר האמיתי.

קרא עוד:  מסמכי פטנט חושפים: סמסונג עובדת על משקפי מציאות רבודה

עדכון: ועכשיו תמונות באיכות גבוהה שמאפשרות לנו לבחון את המשקפיים מעט יותר טוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.