גוגל הכריזה באופן רשמי על השקת העיצוב החדש של Gmail (ג'ימייל). מדובר בעדכון הגדול של של שירות הדואר ה מקוון של החברה מזה שנים, כזכור הוא נחשף בתחילת החודש והוא זמין כבר מעכשין לחלק מהמשתמשים.

השינוי הבולט ביותר הוא העיצוב החדש של ממשק המשתמש. גוגל יישמה שפת עיצוב משודרגת, Material Design 2, והמראה החדש הכולל נגיעות של צבע ושימוש בעיצוב מעוגל יותר באלמנטים כמו כפתורי הלחיצה, התוויות השונות או מחוון הקבצים המצורפים.

לצידה של רשימת ההודעות נוסף סרגל יישומים צידי המאפשר לגשת במהירות ללוח השנה ב-Google Calendar, לרשימת הפתקים ב-Google Keep או ליישום ניהול המשימות החדש Google Tasks.

מעבר למתיחת הפנים הוכנסו לא מעט שיפורים בממשק המשתמש שנועדו להפוך את העבודה עם הודעות הדואר האלקטרוני למהירה יותר. כעת ניתן לבצע פעולות ארכוב, מחיקה, לסמן הודעות כנקראו וכן לצפות בקבצים מצורפים ישירות מרשימת ההודעות וזאת מבלי שיש בכלל צורך לפתוח את ההודעה על ידי שימוש בפס כלים שמופיע בצד ההודעה. כמו כן ניתן לענות במהירות להודעות בעזרת ה'תגובות החכמות' יכולת המייצרת תגובות בהתאם לתוכן ההודעה ועל פי למידת אופן הניסוח של המשתמש.

אפשר גם לעקוב טוב יותר אחר דואר חוזר וזאת בזכות העובדה כי כאשר לצד הודעות דואר שדורשות תשובה יופיע טקסט צהוב המזכיר כי "ההודעה נשלחה לפני מספר ימים". אפשר גם להפוך הודעות לתזכורות, יכולת מוצלחת ששולבה עוד קודם ב-Inbox, אפליקציית הדואר הנוספת של גוגל.

קרא עוד:  הכלי החדש של פייסבוק יאפשר לבחור לפי מה היא מציגה לכם פרסומות

הודעה זו תשמיד את עצמה

עוד אחת היכולות החדשות שמגיעה שמגיעות עם השקת הממשק החדש היא 'מצב חסוי'. יכולת זו מיועדת לשימוש עם להודעות דואר שמכילות, לפחות לקביעת השולח, מידע רגיש.

לחיצה על כפתור המצב החסוי מאפשרת להגביל את 'השימוש' בהודעה. יש לכך שני היבטים אפשריים: קביעה כי תימחק לאחר זמן מסויים, או שיהיה ניתן לפתוח אותה רק באמצעות קוד שנשלח לנמען בהודעה כתובה. מכיוון שמדובר בהודעות עם מידע רגיש לא תתאפשר הורדה, העברה או הדפסה של הודעה שתשלח במצב זה.

הפריסה של היכולות החדשות נעשית באופן מדורג. כדי לבדוק אם השינוי כבר זמין יש ללחוץ על סמליל גלגל השיניים וללחוץ על 'נסה את Gmail החדש' (Try the new Gmail).

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.