תאמרו שלום: חברת סיאנוג'ן (Cyanogen), מי שרצתה ל"לחסל את האנדרואיד", הודיעה על הפסקת השירותים ותחדל מלשחרר עדכונים החל מ-31 לדצמבר. החברה הודיעה בבלוג שלה "כחלק מהאיחוד המתמשך של Cyanogen, כל השירותים הנתמכים וההפצות הליליות (Nightly) יופסקו לא מאוחר מתאריך 31.12.16. הפרויקט בקוד פתוח וקבצי המקור יישארו זמינים לכל מי שירצה לבנות רום CyanogenMod באופן עצמאי."

ההודעה אומרת כי מי שבבעלותו מכשיר הרץ על מערכת Cyanogen OS כמו משתמשי OnePlus One, לא יקבלו יותר עדכונים למערכת מטעם החברה. אלו שירצו להישאר מעודכנים ולהמשיך ולעדכן, יאלצו לחפש רום עצמאי כמו CyanogenMod או רום אחר המפותח על ידי הקהילה.

סוף ידוע מראש

רק לאחרונה נכנס מנכ"ל ישראלי חדש לנהל את החברה, ליאור טל, אשר שאף "ליצור מערכת הפעלה שהיא לגמרי פתוחה, לא מוגבלת שמעניקה חווית שימוש חדשה באפליקציות, בזמן שהצורך בגירסה עצמאית של אנדרואיד לכל היצרניות עדיין קיים בשוק". מטרת החברה הייתה להחליף את שירותי גוגל (Google Services) בשירותים העצמאיים של החברה. כך הצליחה ליצור שיתופי פעולה עם מיקרוסופט (Microsoft) והחייגן TrueCaller.

Cyanogen נכנסה לשוק מערכות ההפעלה לפני מספר שנים ופרצה לתודעה לאחר שיתוף פעולה עם OnePlus, שהסתיים באופן צורם למדי. לחברה (היו) שיתופי פעולה עם יצרניות כמו Oppo ולנובו (Lenovo) שנתנו ל-Cyanogen לשלוט על המערכת ועל העדכונים שלה.

בינתיים לא ברור האם זהו המסמר רכן האחרון עבור החברה או שמא הקהילה תנסה לסייע גם הפעם.

קרא עוד:  אפל משיקה דור חדש של iPhone? רוכשים רבים מעדיפים דווקא את הקודמים

עדכון: צוות CyanogenMod הוציא הודעה, לפיה בשל סגירת שירותי העדכון של Cyanogen, גם הם נאלצים להיפרד. אולם, הם מתכננים השקה מחודשת תחת השם Lineage OS.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.