לנובו Lenovo logo

לנובו חשפה אמש מותג טלפונים חדש תחת השם "זוק" (ZUK), אשר תהיה חברת בת של לנובו ותשיק טלפונים סלולריים חדשניים, צעירים וזולים. המכשיר הראשון שיושק תחת המותג החדש הוא ה-Z1, שאמנם לא הוצג רשמית אך כן נחשפו מספר פריטים במצגת אותה הציגה החברה.

תחילה מדובר במערכת ההפעלה מבית Cyanogen, כפי שזו עשתה בעבר עם OnePlus וזו בשורה מעניינת מאוד בתחום. מלבד זאת, ה-Z1 מגיע עם מערכת מחוות ייחודית שתוטמע במכשיר, ותאפשר לבצע מגוון גדול מאוד של פקודות רק במחוות, כגון מעבר בין תפריטים וכן שחרור המכשיר מנעילה בסיוע של חיישן טביעות אצבע שיוטמע בתוך המסך. בנוסף, הסוללה צפויה להיות בעלת נפח גדול במיוחד, וכפי שנחשף במצגת – בעלת קיבולת של 4XXX מילי-אמפר לשנייה, כלומר יותר מ-4000 מילי-אמפר, והרבה יותר ממה שהתרגלנו אליו עד היום.

שאר הפרטים המעטים על ה-ZUK Z1 שאנו יודעים הם כי מצלמת ה-13 מגה-פיקסל תצויד באחד החיישנים היותר מתקדמים של סוני, המכשיר יציע תמיכה בדור רביעי ויכלול, על פי השמועות, שבב Snapdragon 810, מסך בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית Full HD, זיכרון עבודה (RAM) של 3 ג'יגה-בייט, וכן זיכרון פנימי של 16/32 ג'יגה-בייט.

המכשיר החדש צפוי להיחשף במלוא הדרו בחודש ספטמבר, ולהימכר במחיר זול יחסית של 300 דולרים.