הרום הפופלרי ביותר לאנדרואיד, CyanogenMod (סינוג’ן מוד) הודיע כי הוא עומד להפוך מפרויקט לחברה (Cyangen Inc) אשר תציע מערכת הפעלה שתתחרה בשוק הסלולר עבור מכשירי האנדרואיד.

המטרה של החברה החדשה היא להיות מספר 3 בעולם בשוק מערכות ההפעלה – אחרי אנדרואיד ו-iOS ולספק למעל 100 מכשירים שונים בשוק יכולת התקנה פשוטה וקלה למערכת אנדרואיד משודרגת עם מאפיינים חדשים. המערכת המכונה CyanogenMod Installer תאפשר לבעלי המכשירים המעוניינים להחליף רום, התקנה חלקה ללא צורך בידע טכני רב ויכולת להחליף את הרום במספר קליקים פשוטים דרך המחשב.

את הצעד הזה החברה החדשה עושה לאחר שהצליחה לגייס 7 מיליון דולר בתחילת השנה, ובשקט בשקט הורכב צוות של 17 מפתחים כדי לעבוד על הפרויקט יחד עם השותף הבכיר, סטיב קונדיק שאמר בבלוג: “מה שישתנה היא היכולת שלנו, המהירות שלנו והגודל שלנו. הצעדים הבעים עבור CM היו מחוץ להישג בעבר, והדרך קדימה היא ברורה כעת עבורנו”.  עוד הוסיף: “ראיתי פרויקטים בקוד פתוח שהולכים ובאים, חלק מהם נרכשו ונסגרו וחלק קופאים על השמרים ונופלים בשולי הדרך, אני לא רוצה לראות את זה קורה עם CM.”

למרות שהחברה מעוניינת להיות מספר 3 בעולם ולהתחרות באופן מסוים בגוגל, המערכת שלה עדיין תהיה ותלויה ומבוססת על שחרורי גרסת הקוד הפתוח של מערכת האנדרואיד, וכי היא צריכה להגדיל את מספר המכשירים הנתמכים כדי להגיע לעד שלה, שכיום מוערך כי CyanogenMod מותקנת בכמה עשרות מיליוני מכישירים בלבד.

קרא עוד:  מסתמן: iOS 13 תהפוך את האייפד למחשב נייד לכל דבר

פרויקט ה-CyanogenMod החל במקור כתחביב של מספר תכנתים, המאפשר למשתמשי האנדרואיד להחליף את גרסת מערכת ההפעלה המגיעה עם המכשיר בגרסה שונה המספקת כלים נוספים ושליטה רבה יותר בסמארטפון או בטאבלט.

דבר אחד עדיין לא ברור הוא השותפות שלה עם גוגל, שכן CyanogenMod לא מתכוונים לגבות כסף או להשתיל פרסומות ברום שלהם, ואילו הוספת כלי גוגל לרום (כמו Gmail, Play Store) דורשת אישור מגוגל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.