לאחר חודשים של שמועות ורמיזות, מתברר כי זה אכן קורה: חברת OnePlus וחברת Cyanogen כבר לא. השתיים החליטו על סיום שיתוף הפעולה המסחרי ביניהן, במסגרתו מכשירי OnePlus One צויידו ברום ה-CyanogenMod (גירסה עצמאית למערכת ההפעלה המבוססת על אנדרואיד), ומעתה ישלחו הסמארטפונים יחד עם מערכת הפעלה חדשה, ה-Oxygen OS, שפותחה במיוחד על ידי OnePlus.

מנכ"ל Cyanogen אישר את סיום השותפות בכנס בבייג'ינג, ונימק: "כששתי חברות מנסות לעשות דברים פרועים מדי, הצרכנים שבאמצע סובלים". בנוסף טען המנכ"ל כי מכשירי ה-OnePlus One למעשה רכבו על גל ההצלחה של Cyanogen, ובלעדיה הם לא היו מוכרים אף לא מכשיר אחד בשווקים הבינלאומיים. מייסד OnePlus מצדו טען כי מערכת היחסים בין שתי החברות הייתה מועילה באופן הדדי, והודה כי OnePlus לא הייתה איפה שהיא נמצאת היום לולא Cyanogen.

ההידרדרות ביחסים של השניים החלה כאשר OnePlus החלו למכור את ה-One בהודו, אז גילו כי ההסכם שחתמו Cyanogen ו-Micromax על הפצה בלעדית במדינה של הרום המוכר, גורם לכך שהמכשיר אינו יכול להימכר בהודו עם גרסת מערכת זו, מה שגרם להורדתו מהמדפים. בשל כך, החלו ב-OnePlus לפתח את מערכת ההפעלה בעצמם, ולא רק זאת אלא גם להסיר את לוגו Cyanogen מגב המכשירים.

Cyanogen כבר רמזה על שיתופי פעולה חדשים עם יצרניות אחרות, אך הבטיחה כי מכשירי OnePlus ישנים שרצים על CyanogenMod עדיין יזכו בתמיכה מלאה.