אפל שלחה לתקשורת לפני שעה קלה הזמנות לאירוע שיתרחש ב-9 למרץ וכותרתו “Spring Forward”. לפי כל הערכות, כוכב התוכנית הוא שעון ה-Apple Watch החדש של החברה. האירוע יתרחש במרכז ירבה בואנה (Yerba Buena) שבסן פרנסיסקו בשעה 10 שעון מקומי, בשבוע שלאחר תערוכת המובייל הגדולה בברצלונה ויום לאחר מעבר לשעון קיץ בארה”ב (Daylight Saving Time).

אם כל הרמזים הללו לא מספיקים, ישנם דיווחים כי החברה הזמינה מפתחים מהחברות הגדולות לביתה בקופרטינו על מנת לקבל מידע וללמוד על יכולות השעון, זאת כדי להיות מוכנים להשקה, שכזכור הובטחה כי תתרחש בחודש אפריל הקרוב. על פי דיווח נוסף, העיד מנכ"ל אפל כי הוא מתקלח עם השעון החכם, עם זאת אישר קוק כי הסוללה מספיקה רק ליום עבודה אחד.

מנכ"ל אפל אמר את הדברים בביקור שערך השבוע בחנות דגל של אפל בברלין, לפני שהמריא לביקורו בישראל. עם דיווח זה קל יותר לבסס את הדיווחים הקודמים לפיהן השעון החכם יהיה עמיד בפני מים ואף יהיה אטום ברמה שתאפשר למשתמש לענוד אותו במקלחת. אך אם חלמתם שלא להסיר את השעון במשך מספר ימים, תתאכזבו לגלות שמנכ"ל אפל אף אישר באותו המפגש כי הוא נוהג להסיר את השעון בכל לילה על מנת להטעין אותו. על חיי הסוללה הקצרים של השעון כבר דווח בעבר, אז גם נטען שיתכן והשעון ידרוש אף יותר מהטענה אחת ביום, אך כדי לבחון את הדבר במציאות נצטרך להמתין לתחילת מכירתו בעולם.

קרא עוד:  שוק השעונים גדל, אפל מוסיפה להוביל בפער עצום מהמתחרות

השעון החכם של אפל, Apple Watch, הוצג לראשונה באירוע שנערך בחודש ספטמבר 2014, אז הציגה החברה גם את מכשירי הדגל החדשים שלה: iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus. באירוע ההשקה לא נחשף המפרט הטכני המלא של השעון החכם של אפל וכעת, לקראת פתיחת תערוכת MWC 2015 בברצלונה, מתגברת התחרות בשוק השעונים החכמים. LG תציג שעון חכם יוקרתי שגם עמיד למים, ובתחום אורך חיי הסוללה מנצח השעון החכם של פבל (Pebble) שהוצג הבוקר ומסוגל לפעול במשך 7 ימים.

אנחנו ב-TGspot נדווח היישר מתערוכת הסלולר בברצלונה וסביר להניח כי במהלכה נשמע על חידושים נוספים בתחום המחשוב הלביש.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.