במסגרת הפתעת הערב באירוע שערכה אפל בקופרטינו קלפורניה שבו חשפה את ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus, נחשף גם השעון החדש של אפל, ה-Apple Watch, ובכך אפל נכנסה באופן רשמי לתחום המחשוב הלביש וישרה קו עם גוגל שהכריזה על פלטפורמת ה-Android Wear שהוצגה לאחרונה.

שעון לכל אישיות
עיצובו של השעון אינו עגול כמו ה-Moto 360 אלא מרובע, עם מסגרת אלומיניום עבה המזכירה לנו אף את עיצוב ה-iPhone הראשון. בדופן ישנה גלגלת קטנה המשמשת למספר אפשרויות וכן כפתור לביצוע פעולות מהירות.

apple_iwatch_goldהשעון יגיע בשני גדלים שונים של המסך, גדול וקטן (מבלי לציין את הפרטים הטכניים) וישנם שלושה דגמים שונים לתחומים שונים: אחד לספורט, אחד בעל עיצוב יוקרתי, והאחרון בעל עיצוב פשוט. בנוסף למגוון רחב של שעונים, אפל לא חסכה ברצועות היד לשעון החדש שלה, וניתן לבחור רצועה ממגוון רחב של עיצובים וסוגים, כך שנקבל את השעון בעיצוב מותאם אישית לפי איך רצון המשתמש.

מסך המגע של ה-Apple Watch יהיה עשוי מזכוכית ספיר, החומר השני החזק בעולם אחרי יהלום, מה שיעניק לו עמידות בפני שריטות. כמו כן, יהיה חסין למים בצורה מסוימת, כך שלא ניתן לחשוש מטיפות מים או השפרצות קטנות ואת ההטענה נבצע בעמדת עגינה ייעודית.

iOS במיני
את המערכת ההפעלה שאפל פיתחה לשעון היא עוד לא חשפה, אבל היא מספקת מגוון רחב מאוד של אפשרויות: ה-Apple Watch לא רק מציג את הזמן המדויק, אלא יאפשר למשתמש אפשרות של התאמה אישית למסך התצוגה עד לפרטים הכי קטנים. יש מעל 2 מיליון אפשרויות התאמות אישיות שונות, החל מעדכוני מזג אוויר שיתן להוסיף, רקעים שונים, מזג האוויר, ועוד ועוד.

קרא עוד:  שם בעתיד: אפל הציגה את משקפי ה-AR שלה באירוע פנימי - לא לפני 2022

Apple Watch big silverה-Apple Watch יוכל לקבל גם התראות, באמצעות מגנון רטט חדש שנמצא בתוכו. ניתן יהיה להגיע להתראה על ידי הרמת היד והחלקת האצבע מהמסך כלפי מעלה. כחלק מההתראות, גם המפתחים יוכלו לפתוח אפליקציות משלהם שמותאמות ל-Apple Watch, וגם לקחת אותם צעד אחד קדימה באמצעות ה-WatchKit.

לחיצה על הכפתור הקטן מתחת לגלגל התפעול תפתח את אפליקציית החברים, שם נוכל לבחור האם להתקשר, לשלוח הודעה או לשלוח הודעות ציור אליהם. מלבד זאת, כל האפליקציות המוכרות לנו ממכשיר האייפון, כגון מוזיקה, מפות מייל וכו’ עברו התאמה לממשק של השעון. ה-Apple Watch יכיל גם חיישני כושר בגב השעון, מה שיסתנכרן ביחד עם אפליקציות הכושר הייעודיות בתוך השעון.

את הכפתורים שבדופן השעון נוספו כדי לסייע למשתמש עם המסך הקטן. כך הגלגל יחליף את הצביטה לזום ועל ידי סיבוב נוכל להתקרב או להתרחק ובאמצעות ה-Force Touch, ה-Apple Watch יוכל להבחין בין לחיצה קלה לבין לחיצה חזקה על גבי המסך, מה שיאפשר מגוון רחב של אפשרויות בתוך הממשק. כמובן שגם Siri תימצא בתוך ה-Apple Watch.

לא iWatch, פשוט Watch
השמועות על שעון אפל מלוות אותנו כבר מספר שנים. השם iWatch היה אחד השמות האטרקטיביים ביותר ברשת לקראת כל אירוע של אפל וזה נראה כי החברה החליטה להיפטר מתוספת האות i ופשוט לקרוא לשעון Apple Watch.

ה-Apple Watch יושק בתחילת 2015 ומחירו יעמוד על 350 דולרים, כמאה דולרים יקר יותר מאשר שעוני ה-Android Wear.

קרא עוד:  שוק השעונים גדל, אפל מוסיפה להוביל בפער עצום מהמתחרות

http://www.youtube.com/watch?v=ktujsc4ZUTo