באירוע ההכרזה על זוג האייפונים החדשים, הכרנו לראשונה גם את ה-Apple Watch, השעון החכם של החברה, עליו לא נחשף הרבה מידע. מאז, שמועות שונות החלו להגיע ולתת מידע נוסף אודות השעון המסקרן, אם כי מידע אודות זמן השימוש שלו טרם נחשפו.

הכינו את המטען
טים קוק, מנכ"ל החברה, אמר כבר שהשעון ידרוש טעינה על בסיס יומי, אך עכשיו מגיעים פרטים מדוייקים יותר. על פי הדיווח מ-9to5Mac, שנתקבל לפיהם, מאנשים שיודעים דבר או שניים אודות פרוייקט השעון החכם של אפל, נראה כי הוא אכן יצטרך טעינה כל יום ואף יותר מכך. סוללת השעון תספיק לשעתיים של שימוש מאסיבי וכבד, שלוש וחצי שעות של שימוש קל, וארבע שעות של מעקב בריאותי (Fitness Tracking). הסוללה תיגמר לאחר שלוש שעות בהן השעון פועל ומציג את השעה, בעוד שהיא תחזיק ארבע ימים של זמן המתנה במידה ואין כל שימוש בו.

הסיבה לחיי הסוללה הנמוכים יחסית היא החומרה שנמצאת בתוך המכשיר. לדברי האתר, מעבד ה-S1 שנמצא בתוך השעון החכם שווה ערך בעצמתו ל-A5 כפול הליבות שהוצג ב-2011, ונכלל ב-iPhone 4S, iPad 2, iPad mini ובדור החמישי של ה-iPod Touch. כשמשלבים מעבד עצמתי יחסית עם סוללה קטנה של שעון, זמן השימוש עלול להפגע. מעבר למעבד החזק, שגם ככה מקשה על הסוללה, ישנו מסך שמציג, כך נראה, ב-60 פריימים לשניה, ושלל חיישנים – כל אלו ידועים כזוללי סוללה גדולים.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

השעון החכם של אפל הוכרז באירוע החשיפה של זוג האייפונים החדשים בחודש ספטמבר אשתקד. הוא צפוי להיות מושק בחודש מרץ במחיר התחלתי של 349 דולרים לדגם הזול ביותר ולתמוך ב-iPhone 5 ומעלה באמצעות גרסא 8.2 שכבר נמצאת בבטא רביעית וצפויה להיות מושקת בשבועות הקרובים.