חדשות לא טובות למשתמשי שעוני האנדרואיד: גוגל (Google) הודיעה כי היא תמשיך את תוכנית הפיתוח של Android Wear 2.0 עד לתחילת 2017, מה שאומר כי העדכון המיוחל לא הולך לצאת בשנה הנוכחית כפי שהובטח בתחילה.

לדברי החברה, הדחייה נעשתה בעקבות צורך לבצע התאמות נוספות ובהתאם למשוב שהיא קיבלה מהמפתחים. בשל כך היא שחררה אמש את גרסת המפתחים השלישית במספר לפלטפורמה עם שינויים ותיקנים שונים הנוגעים לעבודת המערכת ולקראת סוף השנה היא תשחרר גרסת המפתחים הרביעית, ככל הנראה לפני השחרור הסופי.

הדור הבא של מערכת ההפעלה למחשוב הלביש של גוגל הוכרז במסגרת כנס המפתחים Google I/O שנערך בחודש מאי האחרון. Android Wear 2.0 הופכת את השעון ליותר עצמאית  ואחד החידושים המרכזיים שהעדכון יביא עימו היא האפשרות להתקין אפליקציות דרך חנות PlayStore שתתוקן כאפליקציה מובנית, כך שלא נידרש להשתמש בטלפון כדי להוריד אפליקציות חדשות.  נוכל להוריד אפליקציות בקישוריות Bluetooth כאשר הוא מחובר לטלפון או באמצעות תקשורת אלחוטית WiFi או תקשורת סלולרית, בהתאם לסוג השעון. רכישת אפליקציות בתשלום כן יידרשו אימות נוסף בטלפון, לפחות כרגע.

מלבד זאת, נוספה מקלדת מלאה לשימוש בעת הצורך, זאת לצד שיפורים בממשק המשתמש, שיפור בחיי הסוללה, שילוב של Google Assistant ועוד.  כמו כן, מערכת ההפעלה החדשה מציעה תאימות לאפליקציות שיפעלו גם ב-iPhone, דבר שיאפשר שימוש בשעוני אנדרואיד שיוכלו להסתנכרן עם המכשירים של אפל (Apple).

קרא עוד:  פרטים ראשונים על מכשירי Pixel של 2020: Pixel 4a בדרך

גרסת ההדגמה זמינה להורדה לכל בעלי שעון וואווי (Huawei Watch) והדור השני של LG Watch Urbane. לאחרונה דיווחנו כי יצרניות השונות כמו וואווי, LG ומוטורולה לא ישיקו שעונים חכמים השנה, זאת למרות כי כן הושקו לא מעט אחרים מבית אסוס (Asus), פוסיל (Fossil), פולר (Polar) ועוד.

וידאו: החידושים של Android Wear 2.0

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.