כשנתיים לאחר שהכריזה על מערכת ההפעלה שלה עבור שעונים חכמים, הציגה אתמול גוגל (Google) את Android Wear 2.0 שאמורה להגיע לקהל הרחב בסתיו הקרוב. הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה הוצגה בכנס המפתחים השנתי Google I/O. החידוש המשמעותי שהיא מציעה הוא עצמאות רבה יותר, וזה כמובן אומר צורך מופחת בסנכרון עם הטלפונים החכמים.

מלבד השיפורים העיצוביים ברוח ה-Material Design שנוספו לממשק המשתמש, תתמוך הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה באפליקציות עצמאיות שיכולות להוריד מידע מהרשת מבלי הצורך לבצע את ההתקשרות באמצעות הטלפון החכם. התוצאה תהיה שאלו שמשתמשים בשעונים התומכים ב-Wi-Fi או LTE יוכלו להרשות לעצמם, בעת שהם משתמשים באפליקציות מהסוג הזה, להיות חופשיים ולהתרחק מהטלפון והאפליקציות יוכלו להמשיך ולהתעדכן.

יותר אפליקציות, עיצוב מחודש

גוגל מעוניינת להרחיב את היצע האפליקציות למשתמשי שעוני Android Wear והיא תאפשר מעכשיו למפתחי צד-שלישי גישה מלאה ל-API שלה. המטרה היא כמובן שהמשתמשים יזכו לראות בחנויות היישומים כמה אפליקציות צד שלישי מעבר לעיצובי שעון שונים. ה-API יאפשר אפליקציות עם פונקציות רבות יותר, כאלה שגם יעבדו בצורה חלקה וגם ייראו טוב בשעון החכם. כמו כן, מערכת ההפעלה החדשה מציעה תאימות לאפליקציות שיפעלו גם ב-iPhone, דבר שיאפשר שימוש בשעוני אנדרואיד שיוכלו להסתנכרן עם המכשירים של אפל (Apple).

כמו כן טוענת גוגל כי תחסוך בצריכת הסוללה גם באמצעות שינוי עיצובי: כעת הכתב הלבן יהיה על רקע כהה במרבית המסכים. בנוסף, הניווט בין האפליקציות יתבסס על קרוסלה שתקל על הבחירה בין האפליקציות. גם הניווט בין תפריטים יהיה ברור יותר ויסודר ברמה היררכית.

קרא עוד:  בהלת הקורונה: בוטלה תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה

מקלדת מלאה במסך קטן

אחד מהדברים שמקשים על המשתמשים בשעונים החכמים הוא המסך הקטן. בעוד שחוקרים וגם יצרניות חשבו כיצד לפתור את הנושא, בגוגל החליטו פשוט לכלול ב-Android Wear 2.0 מקלדת QWERTY מלאה. העבודה עם המקלדת הזו מבוססת על החלקת האצבע בין האותיות. בנוסף תוכל המערכת לזהות כתב יד וניתן לצייר על גבי המסך את האותיות השונות כשהשעון יחבר את האותיות למילים ולמשפטים, זאת לצד השלמות אוטומטיות וזיהוי קולי.

אפשרויות הכושר השונות ישודרגו במערכת ההפעלה החדשה והיא תדע לזהות תחילת פעילות גופנית כזו או אחרת, ולהפעיל בהתאם, ובאופן אוטומטי, את האפליקציה המודדת אותה. כמו כן, נוספו שיפורים נוספים ביכולות המעקב אחר הפעילויות הגופניות ואלה ישמשו בעיקר את המפתחים.

בסתיו הקרוב תושק למכשירי הנקסוס מערכת ההפעלה הבאה למכשירים ניידים, Android N. אז, כאמור, צפוי שגוגל תשחרר את Android Wear 2.0 לקהל הרחב. בינתיים תופץ הגרסה החדשה למפתחים. יתכן שגם נזכה לראות לקראת הסתיו שעונים נוספים עם יותר יכולות אלחוטיות.