ברזומה של אמזון (Amazon) ניתן למצוא מגוון רחב של שירותים – החל מעוזרת אישית ועד לשירות הזרמת וידאו. כעת היא משיקה שירות חדש, והפעם מדובר בשירות להזרמת מוזיקה בשם Music Unlimited אשר מושק כעת בארצות הברית ויגיע גם לבריטניה, גרמניה ואוסטריה, ובהמשך אולי לשאר העולם.

התכונה המעניינת ביותר בשירות החדש של אמזון היא התמיכה המלאה בשירות הרמקול החכם Echo של החברה. ניתן להפעיל מוזיקה מכל מקום בבית על ידי מתן פקודה קולית מתאימה לעוזרת הוירטואלית Alexa שמאזינה באופן תמידי. הפקודה יכולה להיות החל משם של שיר, דרך שם אלבום או להקה ועד לבקשה שמבוססת על מילים מתוך שיר, ואפילו על סמך מצב הרוח.

כך, לדוגמה, ניתן לבקש שירים שמחים או עצובים וניתן גם לבקש שירים שכוללים מילים מסוימות. ניתן להשוות את השירות ל-Google Home שהוכרז בימים האחרונים ומאפשר, גם הוא, האזנה לשירים על ידי מתן פקודה קולית- כאשר במקרה זה קיימת תמיכה במגוון רחב של אפליקציות כמו Google Play Music, Spotify, Youtube ועוד.

כמו רוב השירותים המתחרים גם Music Unlimited הוא שירות מבוסס מנוי, כשבתמורה מקבלים מאגר רחב של תוכן לצד האזנה נקייה ללא פרסומות עם אפשרות שמירת שירים להקשבה במצב לא מקוון. בנוסף, הוא מלווה בנגן ייעודי המציג את התוכן בצורה מסודרת ועם הזמן גם מסוגל ללמוד את הרגלי ההאזנה של המשתמש – החל מלהקות אהובות ועד להצעות של שירים חדשים על בסיס יומיומי.

קרא עוד:  גוגל מתחילה לאפשר שימוש בטביעת אצבע במקום סיסמאות ב-Chrome

זול מהמתחרים

את השירות החדש ניתן לקבל לתקופת ניסיון בת 30 יום, בדומה למתחרה Spotify. לאחר מכן, משתמש עם חשבון Amazon Prime יוכל לרכוש מנוי חודשי תמורת 8 דולר בחודש, או 80 דולר לשנה. לעומת זאת, משתמש ללא חשבון פרימיום ישלם 10 דולר לחודש, כמון שמבקשים ב-Spotify וכמו Apple Music, כאשר במקרה של האחרונה תקופת הניסיון נמשכת 3 חודשים. אפשרות רכישה נוספת שמציעה אמזון היא בסך 4 דולר בחודש ובתמורה מקבלים גרסה אשר מיועדת לשימוש עם Echo בלבד.

בנוסף, בהמשך יהיה ניתן לרכוש חבילה משפחתית אשר מיועדת ל-6 אנשים ומחירה יהיה 15 דולר לחודש או 149 דולר לשנה, כשהמחיר יורד ל-80 דולר לשנה עבור מנויי ה-Prime. גם בהיבט הזה ניתן להשוות למתחרות שמציעות במקרה של Spotify 15 דולר לחודש ל-5 אנשים, ובמקרה של Apple Music מדובר על 15 דולר ל-6 נשתמשים לחודש. את הרכישות ניתן לבצע דרך אתר החברה.

https://www.youtube.com/watch?v=sbgf_yd6U-o