ענקית הקמעונאות אמזון (Amazon) הודיעה בסוף השבוע האחרון כי העוזרת האישית אלקסה (Alexa) המוטמעת בין היתר ברמקול החכם שלה Echo ומזרים המדיה Fire TV, תתמוך מעתה בהזמנה של מיליוני מוצרים על ידי הוראות קוליות בלבד.

משמעות הדבר כי המשתמשים, כרגע בארה"ב בלבד, יוכלו לומר לעוזרת (לרמקול) הנמצאת בבית כי הם מעוניינים להזמין מוצר מסויים – וההזמנה תתבצע ישירות, לדוגמה: "אלקסה, הזמיני שישיית מים מינרלים", או "אלקסה, הזמיני נייר טואלט" (בתקווה בלי לצעוק מהצד השני של בית) ובשלב הזה אלקסה תציע מוצרים רלוונטיים לפני האישור של המשתמש.

עד כה, אלקסה תמכה בהזמנה ממספר מצומצם מאוד של מוצרים, שכבר נרכשו או שהומלצו על ידי שירות של אמזון וכעת כל המוצרים הנמצאים תחת שרות המועדון Prime זמינים לרכישה ואספקה מהירה בתוך יומיים בלבד, כאשר הרשימה גדלה מידי יום.

מאז שהושקה לפני כשנתיים, העוזרת הוירטואלית של אמזון הפכה לרכיב חשוב עבורה, אשר משולבת כיום כסטנדרט במוצרים הטכנולוגים מתוצרתה. אפשרויות הרכישה החדשות מגיעות ימים ספורים בלבד לאחר שאמזון הוסיפה יכולות רבות וחדשות כמו תשלום חשבונות, חיוג לחברות וחנויות, הפעלת משחקים ועוד ואף תשולב בעתיד גם במוצר הספורט Pebble Core.

https://www.youtube.com/watch?v=KkOCeAtKHIc