במהלך כנס Google I/O שהתקיים השבוע, הציגה גוגל (Google) פלטפורמת פיתוח חדשה בשם Android Things, אשר מיועדת לשימוש בהתקנים המחוברים לרשת (IoT) ויצאה משלב הבטא בתחילת השבוע. בין היתרונות שלה היא אפשרות למפתחים להשתמש באלגוריתם לימוד המכונה של החברה שישתלב בתוך מוצרי IoT.

כדוגמא לכן נתן היה לראות בכנס קונספט משחק חדש בשם "Handbot" – זרוע רובוטית שמסוגלת לשחק 'אבן נייר ומספריים' באופן עצמאי. הזרוע מסוגלת לבצע את המחוות עבור הסימנים בעצמה, וגם לקרוא את הסימנים שמבצע היריב שלה. כאשר הזרוע מנצחת, האור שבתחתיתה הופך לאדום, בעוד אם המשתמש מנצח האור הופך לירוק. במקרה של תיקו, כלומר ששני הסימנים הם דומים, האור נדלק בצהוב.

המשחק משתמש במצלמה כדי לקרוא את תנועות היד של המשתמש, אשר שולחת את הדימויים שהיא לוכדת לאלגוריתם שמסוגל לפענח את המחווה. מה שבעיקר מרשים הוא שהמשחק לא מצריך חיבור לאינטרנט: האלגוריתמים כבר טעונים בו מראש עם כל הפענוחים האפשריים.

יחד עם זאת, מבקרים בכנס דיווחו כי המשחק לא תמיד זיהה את תנועות היד שלהם במדויק, וכי הטכנולוגיה עוד זקוקה לעבודה. מהנדסים בגוגל עצמם טענו כי פיתחו את המשחק תוך מספר שבועות בלבד. קונספטים אחרים שהציגה גוגל בתערוכה הם פרח אלקטרוני שמשנה צבע בהתאם להבעת הפנים של המשתמש מולו – כחול כאשר המשתמש נראה עצוב, אדום כשהוא כועס וכן הלאה. גם כאן, מצלמה מזהה את הבעות הפנים שמולה ומסוגלת לפענח אותן.

קרא עוד:  גוגל שינתה את עיצוב החיפוש ובגלל ביקורות תשנה אותו שוב