כשנה ומחצית לאחר שחשפה אותה לראשונה, משיקה גוגל (Google) את גרסה 1.0 של Android Things, מערכת הפעלה המיועדת למכשירי בית חכם ומוצרים מחוברים (IoT). זו הגרסה הראשונה של מערכת ההפעלה שמוכנה להתקנה במוצרים מסחריים, וגוגל מבטיחה להוסיף ולתמוך בה במשך שלוש שנים לפחות.

Android Things היא למעשה גרסה מינימלית של אנדרואיד המוכרת, התומכת בחומרה המיועדת למכשירי קצה דלי משאבים. הגרסה הסופית כוללת תמיכה במעבדי SDA212 ו-SDA624 של קוואלקום (Qualcomm) ו-MT8516 של מדיה-טק (MediaTek), כמו גם פלטפורמת ה-Raspberry Pi 3 הפופולרית. המוצרים המסחריים הראשונים שישתמשו בה יהיו ככל הנראה סדרת המסכים החכמים מבוססי Google Assistant שנחשפו בתערוכת CES האחרונה, אליהם צפויים להצטרף בהמשך רמקולים חכמים ומוצרי חשמל כגון מכונות כביסה ומקררים.

בגוגל מדגישים כי היתרון הגדול של Android Things הוא עדכוני אבטחה רצופים, המובטחים כאמור לאורך שלוש שנים לפחות מרגע השקת הגרסה. זאת בניגוד למצב הנוכחי בשוק, המאופיין ביצרנים שאינם מקפידים על עדכוני אבטחה וכך חושפים את המשתמשים הן לפריצות, והן לניצול המכשירים שברשותם לצורך מתקפות סייבר. גוגל תתחרה מול פתרונות קוד פתוח, כדוגמת Ubuntu Core ו-RIOT, וגם מול Sphere OS של מיקרוסופט המיועדת אף היא למכשירי בית חכם, ומבטיחה רמת אבטחה גבוהה במיוחד.