אקספון 018

חברת התקשורת אקספון 018, הודיעה היום כי היא חתמה הסכם לשיתוף רשתות עם חברת סלקום לתקופה של עשר שנים, במסגרתו היא תקבל בעלות על מחצית מתשתית רשת הדור הרביעי של סלקום.

אקספון מנסה להיכנס לשוק מאז שרכשה את תדרי רשת הדור הרביעי במכרז שהסתיים בתחילת 2015 ומאז היא ניהלה מו”מ עם כל מפעילות הסלולר ובסופו של דבר הושג הסכם עם סלקום. כך היא תהפוך למפעילה השישית בישראל לצד פלאפון, פרטנר, סלקום, הוט מובייל וגולן טלקום.

ההסכם בין השניים דורש את אישור רשות ההגבלים ומשרד התקשורת, כך שאקספון תוכל לפעול בשוק רק בעוד מספר חודשים, לכל הפחות. כיום היא מספקת שירותי אינטרנט ושיחות לחו”ל במחירים נמוכים זאת במסגרת רפורמת האינטרנט הקווי וכי הערכות שאקספון תמשיך במגמה ותספק מחירים נמוכים גם בחבילות הסלולר.

חזי בצלאל, בעל השליטה באקספון אמר: "זהו יום מיוחד לשוק הסלולר ולצרכן הישראלי, ואני בטוח כי נספק ללקוחותינו שירות איכותי, עם בשורה צרכנית חדשה בישראל."

יעקב נדבורני, מנכ"ל אקספון הוסיף כי "החברה מתעתדת להשיק שירותי סלולר תחרותיים, הוגנים ומתקדמים. כמפעיל חדש, אקספון תבטיח את המשך התחרות בשוק הסלולר לטובת הצרכן. עוד הוסיף, כי בהתאם לרישיון מפעיל בעל תשתית סלולרית, ובהתאם למדיניות משרד התקשורת, חברת אקספון עתידה לבצע בשיתוף עם סלקום השקעות של מאות מליוני שקלים בהקמת רשת סלולר דור 4 בטכנולוגיית LTE, וברשת דור 4 וחצי בטכנולוגיית LTE ADVANCED. השקעות אלו יצעידו את רמת תשתיות התקשורת במדינת ישראל ויביאו להאצת מהירויות הגלישה ופיתוח שירותים מתקדמים כגון IOT ואחרים."