אוזניות ספורט Xiaomi Headphone Mi Sport Bluetooth

תחום אוזניות הספורט פרח בשנה האחרונה עם התרחבות ההיצע של אוזניות אלחוטיות כמו Gear Icon X סמסונג (Samsung), ה-Jaybird Freedom ואחרות. גם שאומי (Xiaomi) החליטה לאחרונה להצטרף לתחום זה, באופן שכבר לא מפתיע כנראה אף אחד, והיא מציעה את Mi Sport שאותן לקחנו לבדיקה.

זולות ואיכותיות

Mi Sport הן אוזניות מסוג 'קשת מעל האוזן' או Ear Hook, כשהאוזנייה עצמה היא 'בתוך האוזן' או In Ear. האוזניות משתמשות בטכנולוגיית בלוטות', כאשר החוט המקשר ביניהן יכול להיות מונח על העורף או מקדימה על החזה בהתאם לנוחות המשתמש. החיפוי החיצוני שלהן מיוצר מגומי נעים למגע והן נותנות הרגשה של אוזניות איכותיות, כאלה שלא יתפרקו לאחר מספר שימושים.

חבישת האוזניות היא פעולה קלה ומהירה, גם בזמן ריצה. העברת החוט מעל האוזן ואז החלקתן אחורה מכניסה את הקשת למרווח המתאים, בלי להפעיל כח. הן התאימו לנו באופן מושלם, לא הפריעו או הכאיבו כפי שקורה לעתים עם אוזניות ספורט, ולא היה כל צורך להחליף את אטמי הסיליקון ונשארנו בגודל הבינוני, שהגיע כגודל ברירת המחדל.

Mi Sport Bluetooth

החיבור הראשוני של האוזניות עם המכשיר פשוט יחסית. למרות שקיבלנו את הגרסה המדברת בסינית, הצלחנו לצמד אותן לטלפון במהירות. לחיצה ארוכה על כפתור הממוקם בשלט הזעיר שעל החוט בין האוזניות מכניס אותן למצב צימוד, כשמיד לאחר מכן כניסה לתפריט הבלוטות', איתור האוזניות (בסינית כמובן) ובחירתן, מסיימים את התהליך.

טובות לספורט אבל לא ליום יום

האוזניות Mi Sport מלוות במיקרופון הממוקם סמוך לכפתור הנמצא על השלט. באמצעות ניתן לקיים שיחות קוליות באין מפריע במהלך הפעילות הספורטיבית. בבדיקה שלנו נשמענו היטב בשימוש בבית וגם בחוץ. אולם, השימוש באוזניות כדיבורית פחות נוח בזמן אימון שכן הדבר מחייב כי השלט הממוקם על החוט חייב להיות מלפנים ולא על העורף.

האוזניות יושבות יציב על האוזן, גם בזמן ריצה, אולם הבעיה היותר גדולה עם אוזניות קשת היא כי הן מורגשות בכל זמן השימוש בהן. בניגוד לאוזניות כפתור, הקשת נוגעת באזור החיץ מעל האוזן, כך שדי מציק ללבוש אותן כל הזמן. כלומר לשימוש עבור מוזיקה או כדיבורית ליום יום הן היו פחות נוחות בעבורנו.

בכל הנוגע לאיכות הקול, Xiaomi Mi Sport לא אכזבו. הסאונד שבקע מהן נשמע נקי ואיכותי. גם בעוצמת שמע גבוהה לא חווינו צרידות או קפיצות בשמע, אולם כן היה חסר לנו יותר באס. בשימוש מחוץ לבית האטימה לא הייתה מושלמת, לפחות לא עד שהחלפנו את אוטם הסיליקון באחד מעט יותר גדול. בחוץ הצד השני שמע אותנו כראוי, אם כי התלונן על רעשי רקע רבים.

הסוללה החזיקה לנו כ-7 שעות שימוש, שזה סביר בהחלט. הטעינה מתבצעת בחיבור microUSB המוגן בכיסוי גומי, זאת כחלק מהגנה כנגד זיעה והתזות מים בתקן IPX4. נורית LED קטנה מידי, שנמצאת בדופן האוזנייה הימנית, מציגה חיווי כאשר הן בטעינה או בחיבור לטלפון.

המחיר, זו השורה התחתונה הקצרה מאוד שמגלמת יותר מהכל את מה שאנחנו חושבים עליהן. למרות חלק מהמגרעות כמו סאונד באיכות בינונית ונוחות סבירה, Mi Sport מציעות פתרון זול ואיכותי למעוניינים להאזין למוזיקה בזמן פעילות ספורט בלי לחשוש שאלה יפלו מהאוזן. המחיר: 35 דולר (או מ-GearBest), שהם כ-130 שקל.