תחום האוזניות האלחוטיות נמצא לקראת מהפכה לא קטנה עם הגעתן של האוזניות ללא חוטים הראשונות. סמסונג (Samsung) אמנם לא הראשונה להציע אוזניות מהסוג הזה, אבל האוזניות Gear IconX (גיר אייקון איקס) שלה מציעות שינוי מהותי ואף מייצגות את עתיד התחום כולו, שיעבור אט אט לעולם ללא חוטים. אבל, עד שזה יקרה, האוזניות של סמסונג מיועדות אך ורק לשימוש ספורטיבי. בסקירה להלן, אתם תבינו גם למה.

Gear IconX: יוצאים לאימון ללא סרבול מיותר

Gear IconX הן אוזניות קטנות מאוד מסוג 'בתוך האוזן' (In Ear). הן נכנסות לאוזן במדויק, בלי שנותר להן מקום רב לתזוזה. המבנה שלהן משלב אטם גומי המגיע במספר גדלים וקשת גומי נוספת, ואלו מספקים אחיזה טובה וגם נוחות באופן שאינו מפריע בזמן האימון, כפי שקרה לנו לא אחת עם אוזניות אחרות שמחבר ביניהן חוט. עם זאת יש לציין כי לקח לנו מעט זמן להתרגל אליהן, והעובדה כי הן נוגעות בכל תנוך האוזן מעט מציקה.

השימוש השוטף בהן אינו דורש התעסקות רבה מידי. התחלת אימון מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על כפתור המגע הממוקם בחלק החיצוני של כל אוזנייה. לא משנה היכן לוחצים. אם רוצים להאזין למוזיקה מהזיכרון הפנימי שלהן, בנפח של עד 4 ג'יגה-בייט, לחיצה קצרה תחל את הניגון בשירים הנמצאים באחסון הפנימי של האוזניות. לחיצה כפולה תעביר לשיר הבא ולחיצה בודדת תשהה את הניגון. באופן דומה ניתן להאזין לשירים מהטלפון, אבל כאמור, זה לא חובה כי לאוזניות אחסון פנימי והן יכולות לפעול באופן עצמאי גם בלי להיסחב עם הטלפון בכיס.

Samsung Gear IconX

אם בכל זאת לוקחים את הטלפון, ומתקבלת שיחה בזמן האימון, ניתן לענות לה בלחיצה כפולה והחלקה מעלה או מטה לשליטה בעוצמת השמע. כל כך פשוט, זורם וחלק בלי להפריע למהלך האימון. הפתיע אותנו האיכות שבו הצד השני שמע אותנו ושאנחנו שמענו אותו וזה אפילו נוח מאוד לשוחח בצורה הזו, ולהעביר את הזמן באימון.

חיישן מד הדופק ממוקם בחלק התחתון של האוזניות. אחד הדברים בהם הוא בא לידי ביטוי הוא זיהוי כי האוזניות הוכנסו לאוזניים. המדידה מתבצעת בזמן האימון ישירות לאפליקציה ולא ניתן לבצע מדידה ידנית, משום מה.

קרא עוד:  סקירה: LG G8X - תצוגה רחבה וכפולה, אבל אחרת

Gear IconX: החליקו לאוזן להפעלה

האוזניות מגיעות בתוך קופסה קטנה המשמשת גם כמטען נייד מכילה סוללה משל עצמה. בזמן שהאוזניות מונחות בתוכה והמכסה סגור, הן נטענות ואת זה אפשר להבין בזכות נורית בצבע אדום לכל אוזנייה בנפרד. סגירת הקופסה למעשה לוחצת את האוזניות וגורמת להכנסת מגעי הטעינה למקומם וכך מתחילה בטעינה, שאורכה כשעה. כאשר הנורית נצבעת בירוק הטעינה הסתיימה.

ההפעלה, כאמור לעיל, פשוטה מאוד: מוציאים מהקופסה, מכניסים לאוזניים וזהו. צליל תואם בכל אוזן מסמן כי הן פועלות ומחוברות אחת לשנייה. גם לא ממש משנה להן אם קישוריות הבלוטות' פועלת או לא, כי כאמור הן יכולות לפעול באופן עצמאי, ללא שימוש בטלפון.

לא צריך להגדיר את סוג האימון עם הפעלת האוזניות שכן הן מסוגלות לזהות אוטומטית במה מדובר – הליכה, ריצה, רכיבה וכולי. בכל זמן מדוד, שאותו ניתן להגדיר דרך האפליקציה בטלפון, ניתן לקבל הסבר קולי על מהירות פעימות הלב בשנייה, המרחק שעבר המשתמש, מהירות, קלוריות שנשרפו ומספר צעדים שבוצעו.

Samsung Gear IconX hands

Gear IconX: רק לאימוני ספורט

האוזניות מציעות למשתמש הספורטיבי כל טוב: הן קטנות, נוחות, יש להן מד דופק מובנה ויכולות לפעול באופן עצמאי גם ללא טלפון המחובר אליהן. את כל הנתונים אפשר לסנכרן לאחר האימון, בחיבור בלוטות' לטלפון ושימוש באפליקציית S Health של סמסונג וגם אחרות כמו Endomondo ,MapMyRun ו-Runkeeper.

באפליקציה ניתן לצפות בכל הנתונים שהאוזניות אספו כמו מרחק, צעדים, מהירות ממוצע, דופק ממוצע ולעקוב אחר ההישגים לאורך זמן. ניתן להגדיר יעדים, לנהל אורח חיים ולעקוב אחר ההתקדמות בכל רגע נתון. S Health מתלווה למעשה לאפליקציית Gear IconX, והן משתלבות, כשמלבד זאת ניתן באמצעותה לשנות את כל ההגדרות השונות כמו ההנחיות הקוליות בזמן האימון, לקבוע מי מהאוזניות היא המובילה – לצורך שימוש כדיבורית והחיבור – ולקבל עצות שימושיות איך יש לתפעל את האוזניות.

Gear IconX: אל תשכחו את המטען

זמן העבודה של האוזניות הוא בין שעה לשעתיים ולא שלוש שעות כפי שסמסונג מצהירה, וזה משתנה בהתאם לאופי השימוש. עם חיבור בלוטות' לטלפון לצורך הזרמת מוזיקה, ותוך כדי אימון במקביל, קיבלנו זמן שימוש קצר. כאשר האזנו למוזיקה ישירות מהאוזניות,ללא חיבור בלוטות', גירדנו שעה וחצי. רק לאימון בודד ולא יותר.

קרא עוד:  לא רק Waze: אפליקציות לניווט בארץ ובחו"ל

קופסת השמירה והטעינה מאפשרת באופן מחזורי עד שתי טעינות נוספות ללא צורך להטעין את הקופסה, וניתן לשאת אותה לכל מקום. הקופסה גם משמשת כאמצעי להעברת השירים לאחסון הפנימי, כך שחיבור למחשב יציג כונן של 4 ג'יגה-בייט, או 3.5 ג'יגה-בייט בפועל. האוזניות תומכות בניגון כל השירים מסוג MP3.

Gear IconX: איכות סאונד מפתיעה

לא היו לנו ציפיות רבות בקשר לאיכות הקול. נראה לנו שקצת מוגזם, בכל זאת, לדחוס כל כך הרבה טכנולוגיה באוזניות כה קטנות וגם לבקש איכות טובה זו בקשה מוגזמת מידי. אבל להפתעתנו, סמסונג הצליחה להביא איכות קול משובחת מאוד, הרבה יותר מאשר אוזניות ספורט אחרות שהתנסינו עימם.

הבסים מורגשים היטב, הצליל נקי וחד, עוצמת השמע גבוהה והאטימה שהן מספקות היא מצוינת ומצליחה להעלים היטב את רעשי הרקע במיוחד באימון בחוץ. השיחה במקומות כאלה עברה באופן חלק, אם כי ברעש מוגבר היה מעט יותר קשה לצד השני לשמוע אותנו.

השורה התחתונה

כאמור, אוזניות ללא חוטים הן העתיד. סמסונג עשתה צעד ראשון ומסקרן מאוד בתחום ו-Gear IconX מספקות בעיקר את הצורך המתבקש של המתאמנים וחובבי הכושר והצליחה להפתיע ולהביא מוצר איכותי שעונה על רוב הדרישות. הסוללה היא עיקר הבעיה במוצר, שמנסה להתגבר על זה עם מטען נייד שמספק פתרון חלקי.

האוזניות מאוד איכותיות, נוחות להפליא והקול מצוין. השימוש בהן פשוט וקל, גם אם רוצים לדבר בטלפון. העובדה כי לא חייבים בסופו של דבר להסתובב עם טלפון כדי לאסוף את הנתונים היא אולי הדבר החשוב ביותר שהן מציעות.

מחירן עומד על 799 שקל, שזה מעט יקר לאוזניות ספורט בסופו של דבר, אבל אם הנוחות חשובה, אם חשוב איסוף נתונים, בתוספת יכולת העבודה העצמאית, זה כנראה הפתרון הטוב ביותר שאפשר למצוא.