שאומי (Xiaomi) הכריזה היום (ו') על טלפון חכם חדש המיועד כולו לחובבי המשחקים בסלולרי. Black Shark שמו, והוא פותח בשיתוף חברת משחקים סינית באותו השם ששאומי מושקעת בה ומביא מספר יכולות מסקרנות.

לא מדובר בטלפון יוצא דופן, לפחות לא חומרה שלא ראינו לפני כן, אבל כן הוא משלב עיצוב ייעודי עם כמה אביזרים שונים. כך Xiaomi Black Shark מעוצב באופן שיהיה נוח לאחיזה לרוחב וכי גבו משלב סיליקון מחוספס ומונע זיעה, זאת כשבזמן המשחק הוא לא יחליק בזמן המשחק. בתוכו מערכת קירור נוזלית לפיזור חום מיטבי וכן רמקולים סטריאופוניים איכותיים. כאביזר משלים ישנו בקר משחק המשלב מספר כפתורים פיזיים וכפתור תנועה אנלוגי, המתלבש בחלקו התחתון של המכשיר.

מבחינת המפרט, Black Shark מגיע עם מסך בגודל 6 אינץ' ביחס היבט 18:9 ברזולוציה 2160×1080 פיקסלים, המבטיח להציג צבעים עשירים וללא מריחות בזכות שילוב של שבב מבית Pixelworks בתוכו. הוא מגיע עם מערכת העל שבב Snapdragon 845 לצד 6 או 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה וסוללת 4,000 מיליאמפר וכן מערכת האנדרואיד בגרסה 8.1.

Xiaomi Black Shark gaming phone

מחירו של Black Shark, בשוק הסיני, מתחיל ב-480 דולרים לדגם עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט לאחסון, עבור 8/128 גיגה-בייט המחיר עולה ל-560 דולרים. ההשקה בחנויות ב-20 באפריל.

Black Shark לא מגיע בהפתעה גמורה וכבר בחודשים האחרונות שמענו אודותיו שמועות רבות. הוא גם מצטרף לתחרות מול הטלפון של רייזר (Razer) שהושק בשנה שעברה, אולם זו עושה את צעדיה הראשונים בתחום הטלפונים ולשאומי יש מערכת משומנת המכירה היטב את השוק.

קרא עוד:  לנובו מאשרת: טלפון משחקים ראשון של מותג Legion בדרך עם Snapdragon 865

עדכון: הושק גם בישראל