הטיזר ששחררה שאומי (Xiaomi) לפי מספר ימים לגבי ה-Redmi Y3 התרכז בעיקר במצלמת הסלפי שלו, ובהכרזה הרשמית התברר שזה אכן נקודת העניין העיקרית שלו: מכשיר שוק ביניים נמוך שמציע מצלמת סלפי עם חיישן בגודל של 32 מגה-פיקסל.

מדובר בטלפון נוסף שהושק בהודו, כמו רוב מכשירי הביניים האחרים כדוגמת Y17 של ויוו (Vivo) שהוכרז במקביל, והוא מציע תערובת משונה קצת של תכונות.

המסך של Redmi Y3 הוא בגודל של 6.26 אינץ' ברזולוציית +HD בלבד אבל עם כיסוי מפתיע משהו של Gorilla Glass 5 ועם בהירות יחסית גבוהה של 450 ניט. המערכת על שבב היא Snapdragon 632 במהירות מרבית של 1.8 גיגה-הרץ, והמכשיר מגיע בתצורה של 3/32 גיגה-בייט או 4/64 גיגה-ביייט זיכרון.

כאמור נקודת המיקוד בטלפון הזה היא מצלמת הסלפי עם חיישן 32 המגה-פיקסל בטכנולוגיית Super Pixel שבעצם מאחדת בתמונה ארבעה פיקסלים לאחד, כפי שעשתה במצלמת ה-48 מגה-פיקסל של Redmi Note 7. המצלמה נתמכת במנוע בבינה מלאכותית, יש לה ייצוב תמונה דיגיטלי ויש לגם עם מצב צילום סלפי רחב. המצלמות מאחור מצוידות בחיישנים של 12 ו-2 מגה-פיקסל.

את סוללת ה-4,000 מילי-אמפר/שעה טוענים באמצעות חיבור microUSB מיושן, והחברה שמרה על חיבור ה-3.5 מ"מ לאוזניות. המחיר כ-145 דולר לגרסה הנמוכה, וכ-170 דולר לגרסה המעט גבוהה יותר – מבחינת זיכרון כמובן. המכשיר יהיה מזין רשמית מה-30 באפריל.