המכשיר החכם שבכיס שלנו מחליף עם השנים גם את המצלמה הדיגיטלית, אך עם ההתקדמות הטכנולוגית, משתמשים לא מודעים ליכולות הרבות המתחבאות במצלמה שבטלפון. הנה התכונות שכדאי שתכירו בממשק הצילום במצלמה שלכם, שיכול להיות שימושי מאוד לכדי להפיק את התמונה המנצחת.

מצב צילום לילה

מצב לילה נכנס בשנים האחרונות למכשירי הטלפון, כאשר גוגל (Google) הייתה הראשונה לעשות זאת עם ה-Pixel. לאחריה הגיעו כמה יצרניות כמו OnePlus, אפל (Apple) וסמסונג (Samsung) שהציגו יכולת חדשה לשיפור תמונות המצולמות בלילה. מצב זה מתבסס על בינה מלאכותית ושילוב עם חשיפה ארוכה לכניסת האור מן העדשות השונות שבמכשיר.

מצב צילום ידני

למי שמחפש להגיע למיטב במצלמה, חייב להכיר את המצב הידני או מקצועי ולא להסתמך על המצב האוטומטי התכונה הזו, שמאפשרת לשנות גם את איזון הלובן, את משך החשיפה ואת מהירות התריס מאפשרת להגיע למקסימום. חשוב וכדאי לנסות את שלל האפשרויות בצילומי נוף ופנורמה.

טווח דינמי רחב אוטומטי

תכונת ה-HDR שפרושה high dynamic range, היא צילום של תמונה עם פריטים שחלקם נמצאים בשמש ואחרים בצל. כך המצלמה מצליחה להבהיר חלקים חשוכים יחסית בתמונה ולהישאר עם איזון לובן מתאים בלי "לשרוף" חלקים אחרים בתמונה. יכולת זו קיימת במגוון מכשירים, אולם צריך לשים לב כי בחלקם נדרש להפעיל מצב מיוחד כמו Master AI אצל וואווי (Huawei) או מצב Superior Auto במכשירי סוני (Sony).

קרא עוד:  שאומי תציג את Mi 10 ו-Mi 10 Pro ב-23 בפברואר, יום לפני תחילת MWC

4K / 60fps

אמנם הקלטת וידאו ברזולוציית UHD (המכונה גם 4K) היא תכונה ותיקה, יחסית, אך הקלטת וידאו ברזולוציית 4K ובקצב רענון של 60 פריימים לשניה – זה כבר משהו ששמור כיום רק למכשירי הדגל. בעוד שלרוב לא זקוקים לאיכות כה גבוהה, שווה עם זאת לעבור לרזולוציה שכזו ולכמות פריימים בפרט בעת צילום אובייקטים בתנועה כמו צילום ספורט או תוך כדי נסיעה.

זום היברידי

שילוב בין חומרה יעודית לבין עיבוד תוכנתי מאפשרים ליצרניות להציג מצלמות סלולריות בעלום זום מעורר השתאות, כזה שלא מאבד מאיכות התמונה גם בזום של פי 5. וואווי לדוגמה, הציגה יכולת מרשימה של זום משולב עד x50 עם ה-P30 Pro, כך שאם מעוניינים לתעד דברים, גם מקרוב וגם מרחוק, מדובר בתכונה שימושית במיוחד.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.