בהתאם לשמועות שפורסמו מוקדם יותר החודש, הכריזה מיקרוסופט (Microsoft) על Xbox Game Pass Ultimate, מנוי משולב לשני שירותי המשחקים המקוונים של החברה: Xbox Live ו-Xbox Game Pass. מחירו של המנוי המשולב יעמוד על 14.99 דולרים, בעוד שעד היום מחיר המנוי עבור שני השירותים הללו בנפרד עמד על 19.98 דולרים – כלומר חיסכון של כ-5 דולרים לחודש.

שירות Xbox Live הוותיק של מיקרוסופט נדרש לצורך התחברות לשרתים ומשחקים מרובי-משתתפים. בנוסף, מציעה החברה לעיתים קרובות משחקים בהנחה מיוחדת למנויי Xbox Live with Gold, כמו גם מספר משחקים מלאים הזמינים להורדה בחינם מידי חודש.

Xbox Game Pass מאפשר גישה לקטלוג משתנה של יותר מ-100 משחקים שונים, אותם ניתן להוריד לקונסולה ללא תוספת תשלום, כל עוד ממשיכים לשלם על המנוי החודשי. הקטלוג כולל את רוב משחקיה של מיקרוסופט עצמה (לרבות משחקים חדשים המצטרפים לקטלוג ביום צאתם), וגם כותרים נבחרים מבית חברות אחרות, לדוגמא סדרת משחקי ההרפתקאות The Walking Dead, משחקי Lego, משחקי Tomb Raider ועוד.

למרות ההכרזה הרשמית, Xbox Game Pass Ultimate טרם זמין לרכישה בישראל. בשלב הראשון, הגישה אליו תתאפשר רק לחברי קבוצת נסייני Xbox Insider, בעוד שכלל המשתמשים יוכלו לעבור למנוי המשולב מאוחר יותר השנה. לצד המנוי המשולב, הכריזה מיקרוסופט גם על מהדורה נטולת כונן תקליטורים של קונסולת ה-Xbox One S, שנראית מתאימה במיוחד לשימוש באמצעות מנוי Game Pass.