עם ההכרזה על Windows 10 S, מערכת ההפעלה הרזה והחסכונית, מיקרוסופט (Microsoft) גם הודיעה כי תאפשר שדרוג לגרסת ה-Windows 10 Pro במחיר מוזל באופן משמעותי.

ביקורת רבה נשמעה על כך שהמחשב החדש Surface Laptop שהוכרז גם הוא באירוע, יגיע עם מערכת Windows 10 S. המחשב החדש נחשב ליקר מאוד לרף שהציבה מיקרוסופט למחשבים אלה, העומד על כ-200 דולר. לכן עוד באותו היום החברה הודיעה כי הרוכשים יוכלו לשדרג לגרסת ה-Pro בעלות של 49 דולר.

המבצע יהיה תקף גם לרוכשי המחשבים החדשים מבית אייסר (Acer) ו-HP שיגיעו בקרוב במחיר של 299 דולר. עם זאת, השדרוג יהיה מוגבל בתוקף רק לשנה הקרובה ולאחר מכן המחיר יקפוץ בחזרה ל-199.99 דולר לגרסת ה-Pro או 119.99 לגרסת Home.

כזכור, Windows 10 S זהה באופן השימוש שלה למערכת הרגילה של מיקרוסופט, אולם היא מוגבלת באפשרויות השונות שבה. עיקר המגבלה היא כי התקנת היישומים תהיה רק דרך חנות האפליקציות שלה, Windows Store, ולא יהיה ניתן להוריד קבצי התקנה ולהתקינם באופן עצמאי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.