לסדרת מחשבי ה-Surface של מיקרוסופט (Microsoft) מצטרף היום מחשב חדש: החברה חשפה את Surface Laptop, מחשב נייד הרץ על מערכת ההפעלה החדשה Windows 10 S.

מדובר במחשב בעיצוב המינימליסטי של Surface, כך שהוא דקיק למדי באריזה מתכתית עם גימור יוקרתי מאוד. בניגוד לשאר מחשבי Suface, המקלדת אינה נשלפת או ניתקת החוצה, זאת לדברי החברה בשל רצון הצרכנים למחשב נייד סטנדרטי, אך למרות זאת היא הצליחה לשמור על מידות צנועות למדי – 9 מ"מ עוביו בנקודה הדקה ביותר ומשקלו 1.25 ק"ג.

כבר לא כל כך זול

בזמן שמחשבי Surface תומחרו במאות דולרים בודדים, Surface Laptop כבר נושק לכיוון ה-1,000 דולר וזה לא מעט. למעשה, זה היפוך מוחלט למה שהחברה מציירת עם מערכת Windows 10 S, אשר אינה דורשת חומרה חזקה ומיועדת דווקא למחשבים זולים כדי להתחרות ב-Chrome OS.

Sruface Laptop מציע מסך 13.5 אינץ' ביחס לא סטנדרטי של 3:2 ברזולוציה 2256×1504 פיקסלים, כאשר במיקרוסופט אומרים כי זהו המסך המגע הדק ביותר הקיים בתחום המחשבים. יש גם תמיכה ב-Surface Pen, העט הדיגיטלי המאפשר שרבוט וציור על גבי המסך. הוא יגיע בתצורות משתנות לבחירה על גבי הדור השביעי של מעבדי Core i7 ו-Core i5 עם זיכרון של 4, 8 או 16 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ועד 512 ג'יגה-בייט אחסון ב-SSD.

זמן הסוללה של Surface Laptop יהיה ארוך מהסטנדרט, כשלדבריה הוא יצליח להגיע ל-14.5 שעות שימוש רציפות. יש גם חיבורים שונים כמו USB 3.0 יציאת מסך בחיבור miniDP וקישוריות אלחוטית 802.11ac WiFi ו-Bluetooth 4.0. סביב המקלדת ופד העכבר, ישנו ציפוי נעים למגע – ממש בדומה לשאר מחשבי ה-Surfaec.

קרא עוד:  לא מתאפקת: וואן פלוס מפרסמת תמונות של OnePlus 7T לפני החשיפה הרשמית

מערכת ה-Windows 10 S שהוצגה באותו האירוע, היא גרסה רזה למערכת הרגילה של מיקרוסופט. המגבלה העיקרית היא כי התקנת היישומים תהיה רק דרך חנות האפליקציות שלה, Windows Store, ולא יהיה ניתן להוריד קבצי התקנה ולהתקינם באופן עצמאי. החברה תשיק מחשבים נוספים עם מיטב היצרניות הגדולות במחירים שמתחילים ב-189 דולר.

את Surface Laptop מיקרוסופט מוכרת בהזמנה מוקדמת החל מהיום ב-999 דולר לדגם הבסיסי (Core i5/128GB) ועד2,199 דולר לדגם המתקדם (Core i7/512GB), והוא יגיע לחנויות ב-15 ביוני.

עדכון: מיקרוסופט תאפשר שדרוג בחינם ל-Windows 10 Pro עד סוף השנה לרוכשי המחשב.

https://www.youtube.com/watch?v=74kPEJWpCD4