הדיו עדיין רטובה על ההכרזה של מיקרוסופט (Microsoft) על מערכת ההפעלה הרזה החדשה שלה, Windows 10 S, ועל מחשבי ה-Surface Laptop שמריצים אותה. עם זאת, כבר שתי יצרניות מחשבים הודיעו על מכשירים חדשים שמציעים את מערכת ההפעלה החדשה, ומדובר באייסר (Acer) וב-HP.

אייסר, מהתומכות הגדולות ביותר ב-ChromeOS של גוגל (Google), הכריזה על TravelMate Spin B1 שמעבר לכך שהוא מגיע עם Windows 10 S, הוא גם המחשב הראשון של החברה בסדרה הזו שמגיע עם מסך הפיך – כלומר עם ציר שמאפשר לקפל את המסך אחורה עד 360 מעלות.

גם באייסר מכוונים את המחשב הזה אל שוק החינוך, לשימוש בידי מורים ותלמידים כאחד, ולכן המחשב במסגרת גומי לספיגת זעזועים וכן תצוגה שעמידה בפני לחיצות חזקות מדי. בנוסף, המקלדת אמורה להיות עמידה בפני שפיכת מים.

TravelMate Spin B1 מגיע עם מסך בגודל 11.6 אינץ' ברזולוציית 1080p, מעבד אינטל פשוט, 4 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. לפי החברה הוא אמור להחזיק מעמד 13 שעות עבודה רציפות. הוא יתחיל להימכר בסוף החודש במחיר בסיסי של 299 דולר, הרבה יותר זול ממה שיידרש עבור ה-Surface Laptop.

גם HP, כאמור, תציע מחשב מבוסס Windows 10 S במחיר זהה של 299 דולר. במקרה שלה מדובר בדגם ProBook x360 Education Edition שכמו המחשב של אייסר מציע מסך 11.6 אינץ' הפיך אבל ברזולוציה של 768p בלבד. הוא מבוסס על מעבד סלרון של אינטל, ומציע 4 ג'יגה-בייט זיכרון RAM וכונן SSD בגודל של 64 ג'יגה-בייט. בנוסף, גם הוא אמור להיות מוקשח ולהציע הגנות נוספות לתרחישים שיכולים להתרחש בסביבה עתירת תלמידים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.