זה לקח כמעט שנתיים מאז שהגיעו הדיווחים על ‘מצב כהה’ בווסטאפ (WhatsApp) וכעת האפשרות שוחררה רשמית לערוץ בוחני הבא של האפליקציה.

החל מגרסה 2.20.14, ערכת הנושא הכהה זמינה כבר בתפריטי המערכת. תחת הגדרות האפליקציה > צ’אט, נוסף כפתור חדש המאפשר לבחור בין ערכת נושא בהירה לכהה, או בהתאם להגדרות המערכת המשתנה בהתאם למה שקבע המשתמש בהגדרות האנדרואיד (נתמך מגרסת Pie).

Image result for whatsapp dark mode

עם זאת, לפי התמונות שהוצגו מדובר בצבע אפור כהה ולא שחור מוחלט, וזאת בניגוד להמלצתה של גוגל, שכן מסכי OLED למעשה מפחיתים משמעותית בצריכת האנרגיה בעת הצגת צבע שחור. עדיין, מדובר בגוון שאמור לסייע בחיסכון הסוללה, וגם להקל על העיניים – בייחוד בשעות החשיכה

גרסת וואטסאפ עם תמיכה במצב הכהה צפויה להגיע לכלל המשתמשים לאחר שתסיים את הבדיקות בערוץ הבטא, וזה יתרחש בטווח זמן הקרוב. בינתיים מי שמעוניין יכול להוריד את הגרסה ולהתקין אותה על הקיימת, זאת בהורדת קובץ ה-APK והתקנתו במכשיר האנדרואיד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.