נמאס לכם מהממשק הלבן ומהרקע בצבע בז' של WhatsApp (ווטסאפ)? כנראה שבקרוב תוכלו לשנות את הלבן לשחור: המדליף WABetaInfo צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי בחן היטב את הקוד של גירסאות בטא של האפליקציה, ומצא עדויות לכך שבעדכונים עתידיים תציע האפליקציה למשתמשים לשנות את הרקעים הבהירים לכהים.

מה שאומר ניתן יהיה לשנות יותר מהרקע בשיחות עצמן, אותו משתמשים יכולים לשנות באופן ידני: ניתן יהיה לשנות את הממשק כולו כך שיוצג שחור כצבע רקע, בהתאם לבחירת המשתמש. לממשק משתמש כהה יותר יש יתרונות כמו חיסכון בסוללה, במיוחד עבור מכשירים בעלי מסך OLED אשר משתמשים ביותר עוצמת סוללה כדי להציג צבעים צבעוניים.

כמו כן, בתנאי תאורה נמוכים או בחושך, רקעים לבנים עשויים ליצור אפקט בוהק ולהפריע לעיניים, כך שמצב כהה עבור WhatsApp יכול לשפר את חוויית השימוש.

עוד חשף המדליף כי בקרוב ניתן יהיה להשיב להודעה רק בהחלקה. כך כאשר נרצה להגיב לאחת ההודעות, לא נדרש יותר ללחוץ על כפתור ואז להשיב אלא רק להחליק את ההודעה ימינה וכך תוצג שורת הכתיבה.

טרם ידוע מתי תחליט החברה לשלב בפועל את האפשרויות החדשות באפליקציה, אך זה ככל הנראה יקרה באחד העדכונים הבאים, למשתמשי אנדרואיד והן למשתמשי iOS כאחד.