יצרנית הכוננים ווסטרן דיגיטל (Western Digital) מתחילה לנצל את רכישתה של סאנדיסק (SanDisk) ומרחיבה את היצע מוצריה. אמש חשפה החברה את My Passport SSD, כונן נייד הראשון שלה המבוסס על זיכרונות הבזק.

My Passport SSD הוא כונן קטן מימדים ומגיע בנפחים של 256, 512 ג'יגה-בייט או 1 טרה-בייט במחירים של 99.99, 199.99 ו-399.99 דולר. גולת הכותרת היא מהירות הקריאה שלו, המסוגל להגיע ל-515 מגה-בייט בשנייה (sequential). מלבד זאת, הוא תומך בהצפנת חומרה מאובטחת במיוחד בתקן 256 ביט (AES) ומגיע עם תוכנת הגיבוי WD Backup המנצלת את היכולת הזו.

הכונן גם עמיד מאוד, והוא מסוגל לעמוד בלחץ של 1500G ושורד נפילה מגובה של 2 מטר ללא חשש. יש לו חיבור USB Type C בתקן USB 3.1 דור שני אשר יבטיח את הביצועים הגבוהים בעבודה השוטפת. הוא כמובן תומך בחיבור למחשבי חלונות או מקינטוש, גם במחשבי MacBook החדשים בחיבור כבל USB-C ישיר.

עד היום סדרת My Passport התמקדה בדיסקים קשיחים, אבל בווסטרן דיגיטל מבינים את השינוי שחל בשוק בשנים האחרונות, אשר מאמץ את כונני ה-SSD הנחשבים מהירים ומחירם הולך ויורד. לסנדיסק כבר קיימים מוצרים דומים כמו Extreme 500 שאותו כבר בדקנו אצלנו.

https://www.youtube.com/watch?v=dAAEsp_sV1Y