אחד הסממנים הבולטים של תערוכת CES 2018 השבוע בלאס-וגאס הוא הבית החכם. חברות רבות הציגו השנה מוצרים לבית החכם, אבל המיקוד של היצרניות הגדולות היה דווקא ביכולות הבינה המלאכותית.

כפי שהכריזה סמסונג (Samsung) בתחילת השבוע, כלל מוצריה השונים יהיו בעלי בינה מלאכותית עד סוף 2020 וכבר כעת ניתן היה לצפות בתערוכה בשלל מוצרים חדשים בהם כבר משולבות יכולות המסייעת הוירטואלית שלה  Bixby (ביקסבי).

בסיור שערכנו בביתן ניתן לראות לא רק את המוצרים החדשים, אלא גם את היכולות הללו בפעולה. כך לדוגמה כאשר נמצאים בסלון וצופים בטלוויזיה, ניתן לומר ל-Bixby, דרך השלט, שעוברים לחדר השינה. היא מצידה תעביר את הסרטון ישירות לטלוויזיה שבחדר השינה, תכבה את האורות בסלון ותפעיל את אלו של החדר. באותו האופן אם אומרים ל-Bixby לילה טוב, היא מכבה את כל האורות בבית ויכולה להשאיר, בהתאם להגדרה, אור דולק במסדרון, לדוגמה.

הסינרגיה הזו ממשיכה גם למוצרים אחרים. גם דרך המקרר ניתן לשלוט באותו אופן בשלל הפונקציות של הבית החכם, לצפות בוידאו וכן לעקוב אחר המוצרים שבמקרר. על אחת הדלתות יש מסך גדול יחסית באמצעותו אפשר להגדיר אלו מוצרים קיימים במקרר ומתי הם הוכנסו לשם, והעוזרת, מצידה תתריע על מוצרים שהתוקף שלהם עומד לפוג או שהם כבר בעצם בכלל לא טריים.

צפו בוידאו בהמשך בהדגמה שערך לנו  קובי בש, מנהל חטיבת האלקטרוניקה הצרכנית בסמסונג אלקטרוניקס ישראל.

 

גילוי נאות: הכותב היה אורח סמסונג בתערוכה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.