במסיבת עיתונאים שערכה סמסונג (Smaung) אתמול בלילה (יום ב') בתערוכת CES 2018, היא הכריזה על שורה של טכנולוגיות אשר ישולבו בעולם המוצרים החכמים לבית.

סמסונג הציגה באירוע את החזון שלה לגבי בית חכם. לדבריה המטרה היא שכל המוצרים יוכלו לבצע פעולות שונות בעצמם, לאחר שילמדו את אופי השימוש מהפעולות שהמשתמש עצמו מבצע. כדי להשיג את המטרה הזו תשלב סמסונג במוצרים טכנולוגיית בינה מלאכותית שכבר קיימת בבסיס הטכנולוגי של Bixby, הסייעת הווירטואלית שלה, שעד לאחרונה השימוש בה היה מוגבל רק לטלפונים החכמים של החברה.

הסייעת הווירטואלית תשולב בחלק ממוצריה, והיא תביא יכולת התאמה אישית מלאה של המוצר לאופי השימוש, בין אם מדובר בטלוויזיה, מקרר, מכונת הכביסה ועוד. כך לדוגמה, באמצעות שימוש בטלוויזיה, יוכל המשתמש לצפות בלו"ז אישי, לעמעם את האורות בבית, להפעיל את המזגן ופעולות דומות אחרות.

החזון של החברה אינו מורכב מרק מוצרים חכמים, אלא גם מרצון לספק חווית שימוש קלה יותר בתפעול היומי יומי של מכשירי הבית. החברה הציגה את האפליקציה Smart Things אשר תחבר את שלל המוצרים החכמים לכדי פתרון אחד פשוט ונוח שמפשט את הצורך, שיכול להטריד לעיתים, להגדיר כל מוצר חדש בפני עצמו.

כפתרון משלים, סמסונג תשלב את פלטפורמת האבטחה שלה Samsung Knox באופן מובנה במוצרים השונים. טלוויזיות, מסכי תצוגה ומוצרי IoT יאובטחו באמצעות הטכנולוגיה של סמסונג המשלבת פתרון הצפנה של חומרה ותוכנה. כדי לאפשר למפתחים השתלבות מהירה, הציגה סמסונג את SmartThings Cloud, פלטפורמת פיתוח שתאפשר למפתחים ליצור בקלות יישומים עבור מוצרי ה-IoT שלה.

קרא עוד:  מערכת הבית החכם של Fibaro הגיעה לישראל

סמסונג טענה כי עד 2020 כל מוצריה יהיו חכמים ובעלי יכולת בינה מלאכותית.

גילוי נאות: הכותב היה אורח סמסונג באירוע

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.