באופן מפתיע (או שלא), בחודש האחרון זכינו לראות שני מכשירים שונים עם מנגנון מכאני לשליפת המצלמה החוצה. זה היה Find X של Oppo ו-NEX של Vivo, ושלא במפתיע לשניהם חברת אם משותפת. אז מה קורה שם בפנים?

כזכור, Vivo Nex מציע מסך מלא מקצה לקצה בגודל של 6.59 אינץ', ביחס של מסך לגוף של 91.24% ובשל כך אין מקום למצלמה הקדמית. הרעיון של החברה הוא לשלב מנגנון מכאני אשר פותח וסוגר את המצלמה בהתאם לצורך, דבר שנשמע מעט מלחיץ בשימוש עם טלפון סלולרי שנוטה ליפול לא מעט במהלך חייו.

אתר MyFixGuide החליט לבדוק מקרוב את המכשיר ולבצע לו ניתוח מעמיק, בעיקר להבין איך פועל מנגנון הפתיחה של המצלמה הקדמית. החברה כך נראה, נדרשה לשנות לא מעט ממיקומי החומרה המקובלים כדי להטמיע את המנגנון שנכנס ונפתח מיד עם שימוש במצלמה.

component

בתמונה ניתן לראות את המנגנון בפעולה, שהוא ללא ספק הדבר המעניין ביותר כשמסתכלים פנימה. אולם, באתר מציינים גם את השימוש במנוע רטט מיוחד הנמצא מאחורי המסך שנועד להחליף את הרמקול העליון שהוסר, בדומה לקיים ב-Mi Mix של שאומי (Xiaomi).

על פניו, לתקן מכשיר שכזה במקרה של תקלה זה וודאי לא יהיה פשוט.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.