היצרנית הסינית אופו (Oppo) ערכה מסיבת עיתונאים בפריז, במהלכה חשפה את מכשיר הדגל החדש ויוצא הדופן שלה: Find X. מעבר לחומרה הייחודית, מדובר במכשיר הראשון של אופו שישווק באופן רשמי באירופה ובארה״ב, לאחר תקופה ארוכה במהלכה מכשירי החברה שווקו רק בסין, הודו, ומספר מדינות מתפתחות נוספות.

ל-Find X מסך OLED בגודל 6.4 אינץ׳, המכסה כמעט את כל פני המכשיר (92.25 אחוז לטענת החברה) ומתעגל בקצותיו בדומה ל-Galaxy S9. במקום מגרעת בצדו העליון של המסך, מצאו באופו מיקום שונה בעבור עדשת המצלמה: פאנל מכאני ממונע הנשלף אוטומטית בעת הפעלת אפליקציית הצילום בתוך פחות ממחצית השנייה. זהו פתרון המזכיר את זה שהוצג לפני מספר ימים ב-Vivo Nex, אולם ב-Find X מכיל הפאנל הן את המצלמה הקדמית (25 מגה-פיקסל), והן את המצלמה האחורית (כפולת עדשות, 16 ו-20 מגה פיקסל).

Oppo Find X pop-up camera in action

המצלמה הקדמית כוללת גם מערכת לזיהוי פנים תלת-מימדי, בדומה ל-FaceID של אפל (Apple). למעשה, זיהוי הפנים הוא אמצעי האבטחה הביומטרי היחיד המוטמע במכשיר, שאיננו כולל חיישן טביעות אצבע. מפרט החומרה כולל מעבד Snapdragon 845, שמונה גיגה של זיכרון עבודה (RAM), סוללה בנפח 3,730 מיליאמפר הניתנת להטענה מהירה בטכנולוגיית VOOC (אך ללא תמיכה בטעינה אלחוטית) ועד 256 גיגה-בייט לאחסון קבצים, בהתאם לדגם הנרכש.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסה 8.1, אך בגרסה שונה מאוד מהמקור: ב-Oppo מתקינים על המכשיר את ממשק Color OS, שמבחינות רבות מזכיר יותר דווקא את חווית השימוש במכשירים מבוססי iOS. מועד ההשקה יתרחש מתישהו בחודש אוגוסט לראשונה כאמור גם באירופה בארה"ב ומחירו יקר ועומד על 999 אירו, שהם קצת יותר מ-4,100 שקלים, לפני מיסים.

קרא עוד:  בלאק פריידיי 2019 מתחיל עכשיו: כל המבצעים באמזון ועוד (מתעדכן)