אחרי שמועות רבות, Vivo הכריזה רשמית על Nex – המכשיר הראשון שמצליח לעשות מה שרבים ניסו ונכשלו – מסך מלא מקצה לקצה ללא מגרעת, המשלב חיישן טביעות אצבע מתחת למסך ומצלמת סלפי נשלפת.

מדובר בשני דגמים שהציג החברה, Vivo Nex S ו-Vivo Nex A שהוכרזו היום בסין. דגם ה-S הוא דגם הפרימיום המסקרן מבין השניים והוא זה שמביא את כל הטכנולוגיה הכי חדשה למכשיר ראשון המושק באופן מסחרי.

סוף סוף בלי מגרעת

Vivo Nex מבוסס על מכשיר אב-הטיפוס בשם Apex, אותו הציגה החברה בחודש פברואר האחרון. בדומה אליו, Nex S מצויד במסך בגודל של 6.59 אינץ' ברזולוציית +Full HD מסוג OLED, אשר מצליח להציג יחס מדהים של מסך לגוף של 91.24% ביחס היבט של 19.3:9. כלומר המסך מכסה את כל החלק הקדמי, אולם ישנו 'סנטר' דקיק בחלק התחתון.

vivo nex s a pop up selfie camera Vivo Nex

שלא כמו ההבטחה שלא מומשה מלנובו (Lenovo), ה-Vivo Nex S מצליח גם להסיר את המגרעת בחלק העליון, זאת על ידי הטמעת מצלמת הסלפי במסגרת העליונה. המצלמה נשלפת באופן אוטומטי ויוצאת מגוף המכשיר כאשר מפעילים את המצלמה.

עבור השמע במהלך השיחה, שילבה החברה טכנולוגיה המנצלת את הזכוכית במסך המכשיר כדי ליצור רעידות עדינות, כתחליף לרמקול בדומה למה שעשתה שאומי (Xiaomi) עם Mi Mix. אבל זה לא הכל, כי Nex S הוא גם בין המכשירים הראשונים המגיעים עם חיישן טביעות אצבע המשולב מתחת למסך. החברה טוענת כי החיישן החדש מהיר מדויק יותר ב-50% בהשוואה לפתרונות דומים.

קרא עוד:  שאומי תשיק באירופה את Mi 9T Pro בשבוע הבא

מבחינת מפרט, Nex S מצויד במיטב שיש לשוק להציע וזה כולל את מערכת העל שבב Snapdragon 845 לצד זיכרון עבודה של 8 גיגה-בייט (RAM) ועד 256 גיגה-בייט לאחסון פנימי. דגם Nex A לעומתו מצויד בשבב Snapdragon 710 ו-6/128 גיגה-בייט זיכרון עבודה/אחסון.

Vivo Nex S, Nex A With Pop-Up Selfie Camera, Up to 256GB Inbuilt Storage Launched: Price, Specifications

מערך הצילום כולל מצלמה כפולה 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8 כשלצידה חיישן נוסף של 5 מגה-פיקסל. מצלמת הסלפי הנשלפת היא 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0. יש גם תמיכה בסאונד 7.1 ערוצים תלת מימד דרך יציאת האוזניות 3.5 מ"מ וסוללה בהספק 4,000 מיליאמפר/שעה.

כפי שאפשר לשער, לא מדובר במכשיר זול במיוחד. Vivo Nex S מוצע למכירה בסין במחיר של 4,498 יואן, שהם כ-2,500 שקלים לדגם ה-128 גיגה-בייט ועד 2,900 שקלים לדגם 256 גיגה-בייט (לפני מיסים). Vivo Nex A נמכר ב-2,200 שקלים.

וידאו: Vivo Nex

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.