לאחר צפייה ארוכה, היצרנית הסינית לנובו (Lenovo) הכריזה על מכשיר ה-Lenovo Z5 – והוא לא דומה למה שדמיינו. מדובר באחד מהמכשירים המסקרנים והמצופים של היצרנית וזאת בעקבות רמזים שהחל לפזר צ'אנג צ'נג, סגן נשיא בחברת לנובו, ברשתות החברתיות השונות. אלו הציגו תמונות קונספט וסקיצות של מכשיר עם מסך מקצה לקצה ויחס מסך לגוף לא ייאמן של 95 אחוז, ללא מגרעת וחיישן טביעת אצבע מוטמע מתחת למסך לצד נתונים מדהימים כמו זיכרון אחסון בנפח של 4 טרה-בייט.

היום לנובו חשפה את דגם ה-Z5 ומתברר כי הוא מגיע עם מגרעת במסך, זאת בניגוד להבטחות החברה. בדומה למכשירים אחרים בעלי מגרעת, זו מאכלסת בתוכה את חיישן התאורה, רמקול האפרכסת והמצלמה הקדמית. המסך אף לא נמתח עד הקצה ובחלק התחתון ישנו שול מסגרת עבה.

מצאו את ההבדלים: משמאל התמונה שהופצה ברשת שבוע שעבר, מימין המציאות

אך ההבטחות הכוזבות לא מסתיימות רק במסך ובמכשיר ה-Z5 גם לא קיים חיישן טביעת אצבע משולב מתחת למסך וזה נמצא במרכז גב המכשיר. כמו כן זיכרון אחסון הוא בנפח ממוצע של 64 ג'יגה-בייט אם כי הוא כן תומך בהרחבת זיכרון באמצעות כרטיס microSD בנפחים של עד 4 טרה-בייט לצד זיכרון עבודה (RAM) בנפח של 6 ג'יגה-בייט.

שאר המפרט כולל מסך LCD באבחנה של 1080p, בגודל 6.2 אינצ' ויחס תצוגה של 19:9, מעבד לא ידוע של קוואלקום (Qualcomm), זוג מצלמות באבחנה של 16 מגה-פיקסל וסוללה בהספק של 3,330 מיל'/אמפר שעה.

קרא עוד:  וזה רשמי: ההכרזה על OnePlus7T תיערך בשבוע הבא

מכירת ה-Z5 תחל ב-12 ביוני כשדגם בעל הזיכרון הפנימי של 64 גיגה-בייט יוצא למכירה ב-1,299 יואן כשהם כ-725 שקלים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.