כמעט אין יצרנית כיום בשוק הטלפונים שלא מציעה מכשיר אחד לפחות עם שוליים דקיקים, כאלה שמציעים יחס מסך-גוף גבוה. Apex, מבית היצרנית הסינית וויוו (Vivo), הוא מכשיר קונספט שמוצג בימים אלה ב-MWC 2018 ולפי החברה, שמכנה את הטכנולוגיה שלה בשמה המלא Apex Fullview, הוא מציע לא פחות מיחס מסך/גוף של 98% שפירושו שהשוליים כמעט ולא קיימים.

וויוו, במידה מסוימת גנבה את ההצגה ב-CES 2018 כשהציעה לראשונה מכשיר עם הגביע הקדוש הנוכחי והוא חיישן טביעות אצבע מתחת למסך. לא צריך כפתור ייחודי. מספיק למקם את האגודל על שטח התצוגה כדי לשחרר את המכשיר מנעילה.

תוצאת תמונה עבור ‪Apex Fullview‬‏

בתחילת השנה כבר הציגה החברה מכשיר בפועל שמציע את התכונה הזו, והפעם היא הולכת צעד אחד נוסף קדימה. קריאת טביעת האצבע מתאפשרת בכל השליש התחתון של המסך ולא רק בנקודה מסוימת. טביעת האצבע נקראת באופן אופטי, בעת שהמכשיר מקרין אור על האצבע, ואז מנותחת כדי לזהות האם היא של המשתמש הנכון.

אבל רגע, איפה מצלמת הסלפי?

רכיב נוסף שמעיק על מתכנני טלפונים שרוצים מסך מלא היא המצלמה הקדמית. במבט ראשון על מכשיר ה-Apex לא מוצאים אחת כזו, אך במשחק קצר עם תפריטי המכשיר ונסיון לצילום סלפי היא קופצת החוצה מחלקו העליון של המכשיר גוף המכשיר.

לא מדובר בתהליך מסורבל במיוחד. תוך 0.8 שניות, על פי הצהרות החברה, היא גם תספיק לבצע את הצילום וללכוד תמונות ברזולוציה של עד 8 מגה-פיקסל. עד כמה מצלמה כזו תשרוד מכות ונפילות? יתכן שזהו האתגר המשמעותי עבור פתרונות מכניים מהסוג הזה.

קרא עוד:  שאומי השיקה את Mi 9T Pro באירופה

תוצאת תמונה עבור ‪Apex Fullview‬‏

חידוש נוסף ב-Apex של וויוו הוא ניסיון מנסה לחסוך גם את המקום שתופס רמקול השיחות הממוקם לרוב מעל המסך. במקום הרמקול המוכר, המסתמך בכל מקרה על תנודות המייצרות את הקול, משתמשת החברה בטכנולוגיה שמייצרת תנודות מדוייקות של מסך המכשיר. המסך הוא זה שירטוט בתדרים מדוייקים ובאמצעות תנודות אלו שומעים את המשוחח מהצד השני.

כאמור מדובר עדיין במכשיר קונספט, ולא ברור מתי יגיע מכשיר כזה בפועל לשוק, אם בכלל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.