אינטל (Intel), מיקרון (Micron) וחברות אחרות מארה"ב ממשיכות למכור מוצרים ושירותים לוואווי (Huawei), למרות האיסור שהטיל ממשל טראמפ על מסחר עם החברה הסינית, כך מדווח הניו-יורק טיימס.

ארבעה מקורות סיפרו לעיתון כי יצרניות השבבים, כמו גם חברות נוספות, מצאו פרצה בניסוח הכללים האוסרים על מכירת טכנולוגיה אמריקאית לוואווי. הפרצה, כך לפי הדיווח, מאפשרת מכירת רכיבים שמיוצרים במדינות אחרות, אינם מסומנים כאמריקאים ואינם מכילים טכנולוגיות העשויות לפגוע בבטחון המדינה.

לפי הדיווח, לאחר שבחודש שעבר הפסיקו החברות האמריקאיות את כלל המכירות לוואווי, הן שלחו את עורכי דינן למצוא מעקפים. אחד המעקפים האפשריים היה בקשת פטורים מהממשל, אך מקור בבית הלבן אמר כי אף בקשת פטור לא נענתה בחיוב.

עם זאת, עורכי הדין מצאו לבסוף את הניסוח שאיפשר להם לתרץ מכירת רכיבים המיוצרים במפעלי החברה במדינות אחרות (כמו ישראל). וכך, לפני כשלושה שבועות חידשה אינטל את עסקיה עם וואווי, אם כי באופן מצומצם יחסית. שבוע לאחר מכן הצטרפה יצרנית שבבי הזיכרון מיקרון. בשיחה עם משקיעים אתמול הודה המנכ"ל, סנג'יי מהרוטרה, כי החברה חידשה מכירת שבבים מסוימים לוואווי לפי התקנה שנמצאה בכללי החרם.

החרם על וואווי, שהוכרז בחודש, שעבר הוא מהלך שנוי במחלוקת – וכך גם עקיפתו על ידי החברות: הניו-יורק טיימס דיווח כי קיימים בממשל טראמפ גורמים הסבורים כי המעקף מהווה פגיעה במאמצי הממשל, בעוד שאחרים טוענים שהמעקף מאפשר להקטין את הפגיעה של החרם בחברות האמריקאיות, שוואווי טוענת כי היא קונה מהן בכל שנה סחורות ושירותים בסכום של כ-11 מיליארד דולר.