במגזין העסקים בלומברג (Bloomberg) מדווחים כי בניגוד לאדישות היחסית אותה מנסה להפגין וואווי (Huawei) כלפי חוץ, הרי שהערכותיה הפנימיות של החברה לגבי הנזק ממנו היא צפויה לסבול בעקבות החרם אותו הטיל עליה הממשל האמריקני מנבאות קטסטרופה של ממש.

לאחר מספר שנים רצופות של צמיחה מהירה ואף איום ממשי על מעמדה של סמסונג (Samsung) כיצרנית הטלפונים החכמים הגדולה בעולם, סבורים בוואווי כי השנה תרשם צניחה של בין 40 ל-60 מיליון יחידות במכירותיה העולמיות, כלומר פגיעה של עד כ-40%. החברה צפויה לאבד את מעמדה הדומיננטי באירופה, ואף שוקלת לבטל את השקת סדרת ה-Honor 20 מחוץ לסין, מחשש שיישאר על המדפים.

בוואווי אומנם מכחישים כי חל שינוי כלשהו בתכניות ההשקה של ה-Honor 20, אך מנכ״ל החברה רן זהנגפיי אישר כי אכן צפי המכירות העולמי צנח בעשרות אחוזים בעקבות החרם. הצמיחה המהירה בשוק הסיני, שלא נפגעה בעקבות החלטת הממשל האמריקני, עשויה לטענתו לפצות במידת מה על הנזק שנגרם לחברה בשווקים אחרים.

תכניותיה ארוכות הטווח של וואווי יאפשרו לחברה לנתק את התלות שלה בחברות אמריקניות, הן בתחום התוכנה והן בתחומי החומרה, אולם נראה כי בטווח הקצר חלומה של היצרנית הסינית לכבוש את המקום הראשון בטבלת המכירות העולמית לא עומד להתגשם.