וואווי (Huawei) אינה מתכוונת לתת לחרם האמריקאי להשפיע על משתמשיה, כך עולה מהודעה רשמית של החברה, שהתפרסמה לפני זמן קצר.

"וואווי תרמה משמעותית לפיתוח ולגידול של Android ברחבי העולם", נכתב בהודעה, ברמיזה לכך שפגיעה בוואווי היא פגיעה ביצרנית מרכזית של מכשירים עם מערכת ההפעלה של גוגל (Google). "כאחת משותפות המפתח העולמיות של Android, עבדנו באופן צמוד עם פלטפורמת הקוד הפתוח שלהם כדי לפתח סביבה שהועילה הן למשתמשים והן לתעשייה".

החברה המשיכה והבטיחה כי "וואווי תמשיך לספק עדכוני אבטחה ושירותים אחרי מכירה לכל מוצרי המותגים שלה (Huawei ו-Honor), הן אלה שכבר נמכרו ואלה שעדיין נמצאים במחסנים. נמשיך לבנות סביבת תוכנה בטוחה וברת קיימא, במטרה לספק את החוויה הטובה ביותר לכל המשתמשים ברחבי  העולם".

כדאי לציין כי רק לאחרונה חשפו בכירים בחברה כי הם עובדים על מערכות הפעלה משלהם, למקרה בו ארה"ב תטיל עליהם חרם ותמנע מהם שימוש ב-Android וב-Windows.

כזכור, הלילה התפרסמו דיווחים לפיהם בגוגל בוחנים את המצב לאחר שנשיא דונאלד טראמפ חתם באופן רשמי בשבוע שעבר על הוספת וואווי לרשימת הישויות הלא רצויות. חברות אמריקאיות אינן רשאיות לנהל מערכת יחסים עסקית עם החברות הנמצאות ברשימה הזו, אלא אם הן פונות לקבלת אישור מפורש – ובמקרה של וואווי, והסימון המוגדר שלה בידי הנשיא עצמו, אין לכך סיכוי.