טוויטר

עכשיו זה כבר רשמי: טוויטר (Twitter) החליטה לפתוח את השימוש בהודעות באורך של 280 תווים לכלל המשתמשים. בכך מוותרת החברה על אחד הסממנים הכי מובהקים שלה, שליוו את השירות מיומו הראשון: הגבלת ההודעות ל-140 תווים בלבד, כמספר התווים שניתן היה לכלול בהודעת טקסט יחידה בטלפונים בעבר.

האפשרות להשתמש במגבלת התווים המורחבת תהיה זמינה כבר בימים הקרובים לכל השפות, להוציא יפנית, קוריאנית וסינית מכיוון שבמקרה שלהן מדובר בתווים ציוריים, ולפי החברה רוב המשתמשים רחוקים מאוד משימוש גם במגבלת ה-140 תווים.

כזכור לפני פחות מחודשיים החלה החברה לבחון, באמצעות צוות בוחני בטא מצומצם יחסית, את האפשרות להכפיל את מגבלת התווים, ומהר מאוד, יחסית, היא הגיעה למסקנה שמדובר בצעד נכון מבחינת רשת המיקרו בלוגים החברתית הזו.

בפוסט רשמי שהעלתה אתמול לאתר שלה מסבירה החברה מדוע החליטה בעד השינוי וכן משתפת כמה תובנות מתקופת הבדיקה. כך, לדוגמה, אם בתקופת ה-140 תווים כ-9% בממוצע מהכותבים באנגלית הגיעו לקצה מגבלת התווים, במעבר ל-280 תווים ירדה הכמות הזו אל מתחת ל-1% מהמצייצים. החברה מעריכה  שזה אומר שכעת מרבית האנשים מבזבזים פחות זמן על עריכה בזמן הכתיבה, מתוך חשש להגיע למגבלה בלי לכתוב לחלוטין את שהם רוצים. עם זאת מרבית הציוצים בממוצע עדיין משתמשים בהרבה פחות תווים מ-140.

בנוסף, החברה טוענת שמכיוון שקל יותר לכתוב את הציוצים, ואפילו מהיר יותר, הבודקים הראו נטייה לכתוב יותר מאשר בעבר, ובאופן יצירתי יותר. כמו כן הציוצים שלהם גם זכו ליותר תגובות בממוצע.

כדי שיהיה קל יותר להשתמש

"אנחנו מבצעים את השינוי הזה לאחר שראינו בבעיה שהייתה לקהילה הגלובלית שלנו ולאחר שלמדנו נתונים כדי להבין כיצד אנו יכולים להשתפר, ניסינו זאת, והקשבנו למשוב שלכם. אנחנו נמשיך להקשיב ולפעול כדי שטוויטר יהיה קל יותר לשימוש עבור כולם תוך כדי שאנחנו שומרים על מה שאתם אוהבים" כתבה עליזה רוזן, מנהלת מוצר בטוויטר בפוסט שבישר על הכפלת המגבלה.

אז מה אתם אומרים, האם טוויטר ביצעה מהלך נכון? האם זה חשוב בכלל, או שהחברה וויתרה כך על אחד הסממנים המובהקים שלה? האם אתם בכלל משתמשים בטוויטר? האם אתם רואים בה רשת חברתית שראוי וכדאי לכם להשתמש בה?

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.