סיגניפיי (Signify), יצרנית הנורות החכמות בסדרת Hue שהתפצלה מתוך פיליפס (Philips) לפני מספר שנים ומוסיפה ליהנות מדומיננטיות יחסית בתחום, הכריזה על סדרת מוצרים חדשה בשם Truelifi. הפעם לא מדובר בנורות חכמות, אלא במשדרי Li-Fi המסוגלים להעביר נתונים במהירויות של 150 מגה-ביט לשנייה ואף יותר, לא דרך גלי רדיו כדוגמת רשתות סלולר או WiFi – אלא בגלי אור (בתדרים שהעין האנושית אינה מסוגלת להבחין בהם).

החברה תציע שני סוגי משדרים: האחד הוא מוצר עצמאי המיועד להתקנה על התקרה או קירות החדר, ואילו השני הוא מעין מתאם שיכול להפוך נורות רגילות לגופי שידור נתונים. לצד רכישת המשדר, תדרש גם רכישת מקלט שאותו ניתן לחבר למחשב נייד דרך USB. מהירות החיבור עומדת כאמור על כ-150 מגה-ביט לשנייה, ואף מגיע ל-250 מגה-ביט כאשר המקלט איננו נייד אלא מקובע לנקודה אחת בחדר.

Li-Fi היא אומנם לא טכנולוגיה חדשה, אך עד כה לא זכתה לאימוץ נרחב בשוק. חסרונה העיקרי הוא הצורך בקיום קשר עין קבוע בין המשדר למקלט, כלומר במעבר לחדר אחר או אפילו במקרה שהמשדר או המקלט מוסתרים באופן זמני – החיבור יתנתק.

מהצד השני, בסיגניפיי רואים גם יתרונות ברורים לטכנולוגיית Li-Fi: היא מסוגלת לפעול היטב ולשמור על מהירות שידור וקליטה מקסימלית גם בסביבה העמוסה ברשתות אלחוטיות ״המתחרות״ זו בזו בעוצמתן על טווח תדרים מוגבל, ובמקרים מסוימים היכולת לשדר נתונים רק בתוך חדר מסוים מהווה דווקא יתרון לצרכי אבטחה ופרטיות. בהתאם לכך, מוצרי הסדרה ישווקו בשלב הראשון ישירות לעסקים ומוסדות ציבוריים שיתעניינו בטכנולוגיה, ולא יגיעו למדפי החנויות.