בקצרה
הרמקול הנייד Element T6 Plus גדול, עוצמתי, לא כל כך איכותי עבור מי שמחשיב את עצמו כאודיופיל, ויש לו אפילו סוללת ענק שלא רק שהיא מאפשרת שעות ארוכות מאוד של שימוש, היא גם יכולה לשמש כסוללה להטענת מכשירים אחרים בשעת חירום. שדרוג משמעותי לעומת הדור הקודם שלו
אהבנו
שמע עוצמתי
חסין למים
משמש גם כמטען נייד
פחות אהבנו
איכות שמע ממוצעת
חסין למים אך לא לבריכה
מחיר מומלץ

כשנתיים אחרי שסקרנו את Element T6, הרמקול הנייד של חברת טרונסמארט (Tronsmart), היא הציגה את דגם הפלוס לרמקול הנייד שלה – יותר עוצמה, יותר סוללה וגם כמה מאפיינים חדשים.

לא רמקול למגירה

Element T6 Plus הוא רמקול שיש לו נוכחות משמעותית על השולחן. בדומה לקודמו, הוא מעוצב בצורת גליל רחב היקף העומד לאורך או שוכב לרוחב. היתרון של עיצוב זה, כפי שכבר למדנו להכיר מהדגם הקודם, הוא השמע המוקרן מהרמקול באופן היקפי מלא, כלומר ב-360 מעלות סביב הרמקול, כמעט ללא נפילות איכות ולא משנה מאיזה כיוון מקשיבים.

הוא עבר עיצוב מחדש כמעט על כל חלקיו. כעת לטבעת העליונה והתחתונה יש חיפוי סיליקון שנועד להגן מפני נפילות, וזה נמתח אחורה גם אל עבר השטח בו ממוקמים הכפתורים והחיבורים השונים. כמו כן הגוף חסין כעת למים בתקן IPX6, מה שאומר שהוא עמיד בפני השפרצות מים או הפעלה בגשם – אבל לא מיועד לצלול בבריכה.

כפתורי השליטה מציעים את האפשרויות הצפויות: זוג כפתורים המשמשים למעבר בין שירים, כפתור כיבוי/הפעלה, נורית חיווי וגם כפתור להפעלת האקולייזר המובנה אודותיו נרחיב בהמשך. הכפתורים מובנים כחלק מגוף הרמקול, והם מעט קשים ודורשים לחיצה חזקה.

רמקול נייד Tronsmart Element T6 Plus

החיבורים השונים של Element T6 Plus זוכים להגנה בדמות מכסה סיליקון אטום וכאן חבויים מספר חידושים נוספים. מלבד חיבור הטעינה מסוג USB Type-C, יש גם חיבור אנלוגי 3.5 מ"מ לחיבור התקני שמע שונים וכן חריץ זיכרון מסוג microSD כך שאפשר להאזין למוזיקה באופן מקומי ללא צורך בחיבור בלוטות' לטלפון. המעבר בין אפשרויות השמע השונות מתבצע בלחיצה על כפתור המצבים המסומן כ-'M'.

התוספת המשמעותית ביותר ב-Element T6 Plus הוא ללא ספק חיבור USB סטנדרטי, המאפשר להטעין טלפונים והתקנים אחרים היישר מהסוללה המובנית שברמקול. כך, כאשר נמצאים מחוץ לבית, לא צריך לדאוג לחשוש שאי אפשר יהיה לצלם את המסיבה בגלל שהסוללה בטלפון אזלה פתאום.

חיבורים ברמקול האלחוטי Tronsmart Element T6 Plus

בחלק העליון יש חוגה המאפשרת שליטה בעוצמת השמע על ידי סיבוב ימינה או שמאלה. חוגה זו גם מתפקדת ככפתור למענה או ניתוק שיחה, ולחיצה ארוכה עליה מפעילה את הסייעת שבטלפון. אפשר גם לבצע לחיצה כפולה מהירה לדחייה של שיחה. נוח ושימושי מאוד.

שמע עוצמתי

Element T6 Plus גדול יותר מהרמקול מהדור הקודם, ולא במקרה: צמד הדרייברים שבפנים מפיקים שמע בעוצמה של 40 וואט – כמעט כפול מקודמו. בבדיקות שלנו, עוצמת השמע התבררה כגבוהה במיוחד ונשמעה היטב באולם סגור. גם בעת שימוש מחוץ לבית המוזיקה נשמעה היטב למרחק רב.

שומעים נהדר - Tronsmart Element T6 Plus

למרות השימוש בשני דרייברים קשה לומר שהצלחנו להבחין בשמע סטראופוני שכן הם סמוכים מאוד אחד לשני. עוצמת הצלילים הנמוכים הייתה חזקה במיוחד, והממברנה בחלק התחתון לא הפסיקה 'לרקוד'. עם זאת, שמנו לב כי בעת הגעה לעוצמת השמע המקסימלית, בטלפון וברמקול ביחד, הצליל מאבד הרבה מאיכותו. זה מורגש כאשר קרובים יחסית לרמקול ולא במקומות פתוחים.

בדיקה נגד מים רמקול אלחוטי ונייד Tronsmart Element T6 Plus

מצב האקולייזר המובנה ברמקול נגיש בלחיצת כפתור וכולל שלושה מצבים: קולות (Vocals), בס (3D Deep Bass) ובס מוגבר (Extra Bass). בזמן שאחד ממצבי האקולייזר מופעלים צבעה של נורית החיווי משתנה בהתאם. אנחנו העדפנו את המצב של הבס מופעל, להגברת הצלילים הנמוכים.

הקישוריות שמציע Element T6 Plus היא בלוטות' 5.0, אולם אין תמיכה בתקן aptX או LDAC, כך שלא בטוח כי הוא מתאים לאודיופילים. אפשרות נוספת היא לחבר רמקול נוסף להאזנה במקביל, ולשם אפשר להשתמש בכפתור הזיווג TWS. לנו לא היה אפשרות לנסות את היכולת הזו, אך אנחנו יכולים לשער כי מדובר בעוצמת שמע גבוה במיוחד.

בדיקת חסינות נגד מים ברמקול הנייד Tronsmart Element T6 Plus

הסוללה המובנית ברמקול הנייד הזה מציעה קיבולת עבודה של 6,600 מילי-אמפר/שעה, מבין החזקות שבתחום. היא מספיקה לעד 15 שעות רציפות להאזנה למוזיקה. כמובן, שאם משתמשים בו להטענת הטלפון זמן השימוש יורד בהתאם.

למרות שזה אינו הייעוד שלו, השתמשנו ב-Element T6 Plus גם לביצוע שיחות טלפון. ביצענו מספר שיחות בחדר סגור ושקט, והשמע היה מצוין וגם הצד השני לא התלונן על בעיות או רעשים כלשהם.

השורה התחתונה

הרמקול הנייד Element T6 Plus של טרונסמארט מציע שדרוג מהותי בהשוואה לדור הקודם: הוא מציע עוצמת שמע אדירה של 40 וואט, יש לו סוללה גדולה יותר שגם מסוגלת להטעין טלפונים ומכשירים אחרים ואפשר גם להאזין היישר מכרטיס זיכרון ללא תלות בטלפון.

השמע אמנם עוצמתי אבל לא מהאיכותיים שיש בתחום, אם כי סביר כי זה יספיק בהחלט לאוזניים ממוצעות. גם אהבנו מאוד את כפתור השליטה בחלק העליון המאפשר לשנות את עוצמת השמע בקלות וכן את העובדה כי הוא גם חסין להשפרצות מים.

מחירו של Element T6 Plus הוא 65.99 דולרים (עם קוד קופון BGTGST6), שהם כ-230 שקלים.