אחת הבעיות הידועות עם הקשבה למוזיקה באמצעות רמקולים סטנדרטיים, ולא משנה אם הם מחוברים בחיווט למערכת המדיה הביתית או בחיבור בלוטות' לטלפון החכם שמשמש באותו רגע כנגן, היא פיזור הקול בחלל. אם קמים לרגע ומתרחקים מהחלק הקדמי של הרמקולים, וזזים לדוגמה כך שעומדים מאחוריהם, מגלים כי עוצמת הקול ולפעמים גם האיכות, יורדת פלאים. Element T6 הוא רמקול שמיוצר בידי טרונסמארט (Tronsmart) עם מטרה לספק פתרון לבעיה הזו, והוא עושה עם קול היקפי, באיכות ובעוצמה זהה לכל 360 המעלות.

Element T6 – קטן ועוצמתי

האפשרויות והיכולות שמציע הרמקול האלחוטי הזה אינן שונות בהרבה מאלו שמוכרות כבר היטב מרמקולים אחרים בחתך השוק שלו. הוא מתחבר בקישוריות בלוטות' ומסוגל להשמיע צלילים מכל התקן תומך.

גובהו כ-19 ס"מ נראה של הרמקול והוא מזכיר בצורתו החיצונית גליל ארוך יחסית, ואפילו כמו פחית שתייה גדולה, והוא מחופה בבד רשת שמוצע בצבע שחור או אדום המזכיר מאוד את הרמקול JBL Flip. למרות המראה שלו, לא מדובר ברמקול חסין למים, אבל הוא כן עמיד בפני זעזועים ונפילות כך שהוא מתאים לשימוש גם מחוץ לבית.

בניגוד להרבה מוצרים בסדרי הגודל האלו, Element T6 הוא רמקול סטריאופוני, כלומר בעל שני דרייברים מובנים ולא רק אחד. הרמקולים הפנימיים הללו ממוקמים בקצוות של המכשיר, אחד בכל צד, וכך הם עוזרים לספק את הקול ההיקפי. תנועה סביב הרמקול באופן מעגלי אישרה את הטענה של החברה שהוא נשמע מצויין מכל כיוון, ומבלי לאבד מאיכות הסאונד, ולא משנה באיזו זווית עומדים אל המכשיר. עם זאת, לא מומלץ להניח את הרמקול בשכיבה שכן אז כן יש פגיעה באיכות הצלילים.

בתוך Element T6 יש גם שבב לפענוח אות דיגיטלי (DSP) שייעודו לשפר את איכות הסאונד והשמע. כדי להעצים את החוויה, בחלק התחתון ממוקמת יחידת בס (Subwoofer) אשר מנצלת את המשטח עליו היא מונחת כדי ליצור תהודה גדולה יותר. כאשר הרמקול מונח על שולחן, הבס מתפזר באוויר ומורגש היטב.  העוצמה של הרמקול מרשימה למדי. כל דרייבר מספק, כאמור, קצת יותר מ-12 וואט, וכ-25 וואט בסך הכל. מדובר בעוצמה חזקה יחסית שמספיקה להפיק צלילים שממלאים היטב גם חדר גדול.

טבעת השמע

תפעול הרמקול פשוט וקל. החיבור הראשוני לטלפון, ובעצם לכל מכשיר תומך, מתבצע כמו בכל חיבור של התקן בלוטות', כלומר בחיפוש בהתקנים ובחירה ברמקול. בחלק העליון יש נורה כחולה המסמנת את מצב החיבור – כחול מהבהב כאשר הרמקול מנותק מההתקן או כחול יציב כשמכשיר מחובר אליו וניתן להתחיל ולנגן מוזיקה.

בחלק העליון של Element T6 יש כמה כפתורי שליטה לצורך כיבוי והדלקה, מעבר בין שירים, עצירה/ניגון וכפתור מענה/ניתוק שיחה. הרמקול גם יכול לשמש כדיבורית. לא מדובר באחת התכונות העיקירות שהוא מציע, אבל היא קיימת כדי לאפשר מענה במקרה שנכנסת שיחה במהלך האזנה למוזיקה באמצעות טלפון. מאוד אהבנו את הטבעת הנמצאת סביב כפתורי השליטה שבאמצעותה ניתן להגביר או להחליש את עוצמת השמע בקלות. זה הרבה יותר נוח מלחיצה על כפתורים.

Element T6 מכיל סוללה בהספק של לא פחות מ-5,200 מילי-אמפר/שעה. היא מספיקה לעד 15 שעות עבודה לפי הצהרת היצרן ובבדיקה שלנו הצלחנו להוציא ממנה כ-13 שעות עבודה כאשר עוצמת השמע הייתה על כ-50%. כאשר מגבירים את העוצמה ל-100%, זמן העבודה שמספקת הסוללה יורד לכ-10 שעות.

כשהנורית בקצה הופכת את צבעה לאדום זה סימן שהסוללה הולכת ומתרוקנת וזה הזמן להטענה. את הטעינה שלו ניתן לסיים ב-3 שעות לערך, אז הנורית משנה את צבעה לירוק. חיבור הטעינה ממוקם בחלק התחתון, תחת כיסוי סיליקון הנראה כאטום למים, הוא מסוג microUSB. לצידו יש גם חיבור 3.5 מ"מ המאפשר לחבר לרמקול כל התקן אודיו בחיבור אנלוגי סטנדרטי.

השורה התחתונה

Tronsmart Element T6 הוא רמקול עוצמתי המציע איכות סאונד מצוינת. למעשה, ניתן לומר שהוא שהפתיע אותנו מאוד, אבל לא מדובר באיכות ברמה של JBL. הוא אמנם מעט כבד ואינו חסין למים כפי שהיינו רוצים, אבל הסיבה לכך היא היכולת שלו לספק בס איכותי וחזק. הכפתורים בחלק העליון נוחים מאוד לשימוש, הטבעת לשליטה בעוצמת השמע היא פשוט גאונות, והוא נותן תחושה של רמקול עמיד ומוקשח.

גם המחיר שלו מפתיע לטובה – כ-40 דולרים בלבד. הוא זמין לרכישה ב-GeekBuying או Amazon.

הרמקול התקבל לבדיקה מ-Tronsmart.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.