פייסבוק ישראל עידכנה כי לפי נתוני החברה פרטיהם של כ-47 אלף ישראלים הודלפו במסגרת פרשת קיימברידג׳ אנליטיקה (Cambridge Analytica). האפליקציה This Is Your Digital Life דרכה הודלפו הפרטים הותקנה בסך הכל ב-28 מכשירים בישראל, אך זה הספיק בכדי להגיע לפרטיהם של עשרות אלפים נוספים – בטרם הגבילה פייסבוק את יכולותיהן של אפליקציות חיצוניות להעתיק מידע מתוך הרשת החברתית. רובם המוחלט של חשבונות המשתמש שפרטיהם הודלפו – כ-87 מיליון – ממוקמים ארצות הברית.

כדי לבדוק האם פרטיו של חשבון מסוים הודלפו, כל שצריך לעשות הוא להיכנס לקישור הבא. במידה והתשובה חיובית, תציג המערכת המלצות לשינוי הגדרות הפרטיות ומחיקת אפליקציות שלא נעשה בהן שימוש לאורך זמן.

בעדותו של מארק צוקרברג בפני הקונגרס האמריקני, שנערכה בעקבות חשיפת הפרשה, טען מנכ״ל פייסבוק באופן נחרץ כי הדיווחים אודות מערכות של החברה המקליטות שיחות דרך מכשירי טלפון חכם במטרה להתאים פרסומות למשתמשים שגויים לחלוטין, והגדירם כקונספירציה חסרת בסיס. הוא קיבל על עצמו את האחריות האישית על הדלפת פרטי המשתמשים והתנצל עליה, תוך הבטחה להשקיע את מירב משאבי החברה בכדי למנוע מקרים כאלו בעתיד.

בנוסף, הצהיר צוקרברג כי הוא פתוח לרגולציה מחמירה יותר של החברה, כל עוד מדובר ברגולציה 'נכונה' שפייסבוק תשמח לקחת חלק בתהליך עיצובה. ניתן לצפות בעדות המלאה, שארכה כחמש שעות, כאן.