כאשר אפל (Apple) הציגה את מכשיר האייפון הראשון אי שם ב-2007, זו הייתה יריית הפתיחה להתעוררות שוק הסלולר, או ליתר דיוק שוק מכשירי הקצה החכמים. מאז ועד היום ראינו פיתוחים רבים ושונים, אך עיקרם היו זהים – מסך מגע גדול, דק כמה שאפשר ומפרט המשתדרג משנה לשנה. הפיתוחים העתידיים מתמקדים כך נראה במסך עצמו, שהופך את המכשיר למשהו אחר לגמרי.

עוברים למסך קעור
על נושא השימושיות אפשר להתווכח, אבל הראשונות להציג חידוש משמעותי בתחום אלו LG וסמסונג, אשר הציגו בשנה שעברה כל אחת בנפרד מכשיר קעור. ה-LG G Flex הציג מראה ייחודי, שלראשונה אימץ את טכנולוגיית ה-POLED, מסך OLED מפלסטיק גמיש, דבר שגם סיפק למכשיר יכולת עמידות גבוהה במיוחד ומסך שאינו נשבר, כמעט. אצל סמסונג זה היה ה-Galaxy Round אשר המסך, בדומה לזה של LG, קעור אך לצדדים. הוא לא זכה להפצה המונית והיה יותר כמעין הוכחת יכולת.

המסך שלא נגמר
עוד חידוש שהציגה סמסונג בשימוש של המסך הגמיש הוא ב-Galaxy Note Edge. המכשיר זכה לעיצוב מעניין הכולל מסך הממשיך בדופן, מה שמספק לנו שטח מסך נוסף לשימוש. סמסונג אמנם לא הציגה שימוש מהפכני לחלקת הנדלן הנוספת הזו, זאת למרות שאפשרה למפתחים להציג פיתוחים משלהם, אבל זה אולי יקרה בהמשך. מלבדו הציגה סמסונג את ה-Galaxy S6 Edge, שבו המסך גולש לשני הצדדים ומלבד יופיו המעניין של המכשיר בחברה ציינו כי ניתן יהיה לקבל עדכונים והתראות, להגיע בזריזות לפעולות עם אנשי קשר ועוד.

Galaxy-Note-Edge

טלפון לביש
התחום הלוהט ביותר בשנה האחרונה אלו המוצרים הלבישים. החל מצמידי הניטור, המשקפיים החכמים ועוד. בעולם הזה, הטלפון הסלולרי משתלב היטב, במיוחד אם אתם אנשים שמחפשים משהו שונה מהסטנדרט. לא חסרים הרי שעונים חכמים וכאלה גם עם יכולות סלולריות (Gear S לדוגמה), וגם מוצרים לבישים אחרים. חשבו שרק אם נוסיף חריץ SIM למשקפיים של גוגל, יש לנו כבר מכשיר טלפון עצמאי שמונח לנו על העיניים ומשאיר אותנו חופשיים מהתעסקות. באותו האופן, סביר כי נראה גם מוצרים אחרים כדוגמת צמיד המשלב את הטלפון במעין מקרן על היד או אולי הטלפון כבר יישב בתוך החולצהץ

מתקפל ושקוף
עד כמה שזה יישמע מצחיק, הטלפון הבא שלנו יכול להיות שקוף לגמרי או כזה המתקפל למשהו קטן יותר בכיס.

סמסונג כבר הציג קונספט של מסך מתקפל בשנה שעברה, טכנולוגיה המאפשרת למעשה לקפל את פאנל המסך בלי לגרום נזק. לפי הערכות, סמסונג תציג מכשיר שכזה כבר השנה וכפי שעשתה עם ה-Round, היא תשיק מספר מצומצם של יחידות ברחבי העולם. יחד עם זאת, גם מסכים שניתן לגלגל אותם הוצגו בשוק, כלומר מסכים שלא ניתן לקפלם אלא לגלגל כמו נייר עיתון. תוסיפו לזה סוללה גמישה וקיבלנו טלפון מוזר אך פרקטי שיכול לצאת, לפחות בתיאוריה, כבר בשנה הבאה.

ב-LG לעומת זאת עובדים על מכשיר עם מסך שקוף לגמרי, כזה שיספק לנו מענה מצד אחד לשימוש ביום יום וגם יוכל לפעול בחושך מוחלט. היתרון במסך שכזה הוא בחסכון הרב באנרגיה שכן כידוע, המסך הוא הזללן הראשי של הסוללה. באותה נשימה אפשר לציין כי המסך השקוף כבר הוצג על גבי חלונות ראווה וכמוצר פעיל, אולם עד כה הוא לא הגיע לייצור המוני בשל קשיים טכנולוגיים וזה הולך להיפתר בזמן הקרוב.

בין אם זה מעבד חזק יותר, מצלמה איכותי יותר ואולי פיצ’רים שלא כולם זקוקים, ייתכן כי חלקכם מרגיש כי הגענו למיצוי הטכנולוגיה, אבל דעו כי העתיד מנבא לנו עולם חדש של מוצרים. לא בטוח שאת הטלפון הבא תחזיקו ביד, או אולי הוא יוטמע אצלנו בגוף, אבל המכשיר הסלולרי האישי ימשיך וילווה אותנו עוד שנים רבות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.