מסך מגע בלי מסך – זאת ההמצאה החדשה מבית מיקרוסופט, שמוכיחה שהדינוזאור הזקן עדייו יודע לחדש.

קבוצת חוקרים של מיקרוסופט המציאו את OmniTouch: דרך להפוך כל משטח, החל מהיד שלכם וכלה בקיר או שולחן, לסוג של מסך מגע. אפשר יהיה לתפעל מחשבון שיופיע לכם על היד, להקליד אימייל על השולחן הריק, לצייר על הקיר, או סתם לגרום לחתולים לצאת מדעתם.

"רצינו לנצל את שטח הפנים האדיר של העולם האמיתי", הסביר הרווג' בנקו, אחד המפתחים. "יד היא גדולה יותר מטלפון, שולחן הוא גדול יותר מטאבלט. אם נוכל לנצל את המשטחים האלה, נוכל לספק את כל היתרונות של ניידות, תוך הרחבת אפשרויות האינטראקציה של המשתמש."

העיקרון הוא שילוב מוצלח בין מקרן לייזר ומצלמת-עומק, דומה לזו של הקינקט. המצלמה מזהה את המשטח שעליו מקרינים את התמונה, איך ולאן הוא זז, והמקרן מגיב בהתאם. גם מחוות שליטה שאנחנו מכירים ממסכי מגע רגילים, כמו לחיצה, גרירה, סיבוב וצביטה מזוהות על ידי המצלמה ומקבלות תגובה מהירה ומדוייקת.

המערכת מסוגלת לזהות ולעבוד עם מספר משטחים – לדוגמה, להקרין לוח ציור על השולחן ולהקפיץ חלון לבחירת צבעים על כף היד ברגע שמרימים אותה. היא מסוגלת לזהות משטחים לבד או לקבל מהמשתמש חיווי לגבי המשטח שבו הוא רוצה להשתמש. אנחנו כנראה לא נשחק call of duty על כף היד בקרוב – השליטה לא עד כדי כך מדוייקת, זיהוי הלחיצה לדוגמה הוא כשהאצבע פחות מס"מ אחד מהמשטח – אבל לשימושים שהם לא משחקים, המערכת תתאים כמו כפפה.

אבל עזבו שטויות, פשוט תראו את הסרטון. זה ארבע רמות שונות של מגניבות.