מבין שלל משחקי מירוצים בהם השוק מוצף כיום, The Crew 2 הוא אחד המשחקים היותר מסקרנים שיש המצליח להציג משהו שלא נראה כמותו בתחום. כשלעצמו, הוא מציב רף גבוה בעולם משחקי המירוצים והצפיות ממנו גבוהות, לזה מתווספת העובדה שהמשחק הקודם בסדרה היה בינוני. אז האם הכותר החדש יצליח להתברג בשוק בו צריך לעבוד קשה כדי לשרוד על האספלט?

אח של הוריזון

בשונה מקודמו שהציג סיפור של ממש, The Crew 2 לא סובב סביב דמות או עלילה. המשחק הופך את אמריקה למגרש משחקים לחובבי אקסטרים בפסטיבל שמזכיר את Forza Horizon, שם נצטרך לעבוד קשה כדי להפוך מחובבנים למקצוענים. ההתקדמות במשחק נעשית על ידי עוקבים, אותם אנו משיגים על ידי השלמת מירוצים או ביצוע משימות צדדיות. נטישת הסיפור והתמקדות בצד ה"ביצועי" של המשחק מטיבה עם הסדרה, שכן לעיתים הוספת עלילה למשחקי מירוצים מרגישה מעט מאולצת, כמו שקרה במשחק הראשון בסדרה, או עם המשחק האחרון בסדרת Need for Speed.

כמו קודמו, The Crew 2 מתרחש במפה מוקטנת של ארצות הברית וגם כאן ניכר כי הדגש הוא על גודלה העצום של המפה, שנועד להמחיש את מה שנקרא באנגלית "road trip", או טיול חוצה מדינות. המפה שהמשחק מציג גדולה פי כמה מהמפה האוסטרלית של Forza Horizon 3, ומתפרסת על פני מאות קילומטרים, כך שנסיעה מקצה אחד לשני, גם במכונית מהירה – תיקח יותר משעה. בנוסף, המפתחים היו צריכים להשקיע בגרפיקה של גורדי השחקים וגם בנהרות ובנחלים השונים ולא רק בכבישים, שכן גם אותם נפגוש מקרוב. שיטוט במדינה נותן תחושה של נסיעה אמיתית בנוף האמריקאי על כל גווניו: כפרים, מדברים, עיירות מפותחות וכבישים צדדיים.

ביחד או לחוד?

ההתקדמות במשחק נעשית בצורה פשוטה: יש להגיע מרמת חובבן (Rookie) לרמת אייקון (ICON), כאשר ניתן לעשות זאת על ידי השתתפות במירוצים השונים ברחבי המפה. כל רמה חדשה שנגיע אליה תפתח סוגי מירוצים חדשים בהם ניתן להתנסות, עד שנצליח לתפוס את תשומת ליבם של האלופים המקומיים – אלו יזמינו אותנו למירוץ כשנפגין יכולת. אהבנו מאוד שחופש הבחירה במשחק הוא עצום. נוכל להגיע לרמת ICON רק על ידי ביצוע מירוצי סירות, לדוגמא, ועל ידי ביצוע משימות צד או פעלולים שיוסיפו לנו עוקבים. למרות שניתן בפועל לעלות ברמות על ידי הצמדות לכלי רכב אחד, מטרת המשחק היא לאתגר את היכולות בכל הסגנונות ולהפוך לאלוף בכל אחד מהם. לצעירנו, נכון לזמן השקת המשחק מירוצים נגד שחקנים ברשת לא זמינים כאשר זו אפשרות שצריכה להגיע בעדכון עתידי, אבל האפשרות לחקור את ארצות הברית ביחד עם חברים, שכן זמינה כרגע, יכולה להוסיף שעות של הנאה בפני עצמה.

זה ציפור? זה מטוס?

גולת הכותרת של The Crew 2, ומה שהופך אותו לכל כך מיוחד ומצופה, הוא שהמשחק נותן לשחקן אפשרות להתמקצע בכל כך הרבה סוגי ספורט שונים, לא בהכרח על הכביש. המשחק מתחלק לארבע סוגי ספורט עיקריים: סגנון חופשי (Freestyle), מירוצי רחוב, מירוצי שטח ומירוצים למתקדמים. המשחק גם כולל מספר אירועים בהם כלי הרכב יתחלף תוך כדי מירוץ, בדרך כלל אירועי גמר או מירוצים נגד האלופים בכל סגנון. בזמן שיטוט חופשי, ניתן להחליף בלחיצת כפתור בין מכונית לבין סירה או מטוס, מה שהופך את המשחק למהיר ומהנה יותר.

השליטה בכל אחד מכלי הרכב השונים מרגישה לא מלוטשת וכן ניכר שנדרשת שם עוד מעט עבודה, אך חווית הנהיגה ברובה היא ארקיידית וקלילה. על אף חוסר הליטוש שניכר לעיתים, הנגיעות הקטנות מעוררות הערצה: בסירות לדוגמא, ניתן למשוך את הידית למטה ולהצמיד את החלק האחורי של הסירה למים, מה שיגרום למהירות לעלות, ובמטוסים ניתן להשאיר אחרינו שובל עשן שיוסיף קצת כיף לחווית הפעלולים. היצע כלי הרכב של The Crew 2 אינו גדול וכולל נציגות אחת או שתיים מכל אחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם, אלא שניתן לסלוח לו על כך כיוון שהמשחק מציע גם כמות גדולה של סירות ומטוסים שלא נמצאים במשחקים אחרים.

יש על מה לעבוד

מבחינה ויזואלית, The Crew 2 מרשים בעיקר בלילה בזכות התאורה הייחודית וההשתקפות של הירח על פני המים. בתאורת יום, המשחק נראה סביר ולא יותר, כאשר גם הסביבה וגם הדמויות נראים לא מלוטשים מספיק. זה הזמן לציין ששחקנו בגרסת Xbox One הרגילה (לא X) וכי מהצצה בגרסת המחשב האישי בהגדרות מקסימליות, המשחק נראה מרשים בהרבה. גם מבחינת סאונד יש מקום לשיפור: הדמות הראשית לא מדברת כלל, וכל המשחק מועבר דרך דמות המתיימרת להיות הנציג\טכנאי שלנו, כאשר מידי פעם עוזר לו השדרן. הדיאלוגים במשחק מוזרים במקצת, והאלופים בסגנונות הספורט השונים, אותם יש להביס, יוצאים לעיתים במונולוגים מעט מוזרים. המוזיקה במשחק מתחלקת לכמה סגנונות, אם כי ברובה היא מחזורית, שלא לדבר על המוזיקה במירוצים שנשמעת לפעמים כמו זו שבחדר כושר.

אם נשים בצד את כל האמור לעיל, The Crew 2, נראה טוב בסך הכל ונשמע לא רע כשמשתיקים את הדיבורים ומדלגים על המונולוגים – וגם כשלא, אלו מהווים חלק קטן יחסית מהמשחק שלא אמור להפריע להנאה הכללית מהצליל שמפיקים המנועים של כלי הרכב השונים.

מיוחד במינו

The Crew 2 הוא משחק מיוחד שמציע הנאה קצת אחרת, ולא מן הנמנע שלחלק מהשחקנים ייקח זמן להתרגל אליו. כל אחד מהחלקים שמרכיבים את המשחק לא מלוטש דיו, אך החוויה הכוללת של המשחק היא יותר ממהנה. המפתחים לא שוכחים מהמשחק, מקשיבים לשחקנים ומבטיחים לתקן ולהוסיף – ואנחנו מאמינים להם. כך או כך, The Crew 2 מציע חוויה שחבל לפספס: משחקיות מהירה ומהנה, התנסות בכלי רכב שונים, הרגשת התקדמות אמיתית ומפה עצומה בגודלה, וכל אלו מתווספים לייחודיות שבה המשחק מחבר את כל החלקים האלו יחדיו לכדי חוויה מיוחדת ואמיתית שלא פוגשים בכל יום.